Burcu Esmersoy ısrarlara dayanamadı!

Burcu Esmersoy, tanınmaya başladığı dönem yaptığı spor spikerliğine geri döneceğini söyledi...

1997 yılında katıldığı güzellik yarışmasıyla adını duyuran Burcu Esmersoy, bir süre modellik yaptıktan sonra kendisini geniş kitlelere tanıtacak olan spor spikerliğine başlamıştı. 2000 yılında CNN Türk’te spor spikerliği yaparak medya sektörüne merhaba diyen Esmersoy, daha sonra o dönem yeni kurulan NTV Spor’a transfer olmuştu. Güzel spiker, erkek egemen spor medyasından bir farklılık yaratmıştı. Bir kadının spor haberleri sunuyor olması başta yadırgansa da Esmersoy, kadınlar spordan, futboldan anlamaz algısını yıkmıştı. Ünlü spikerden sonra haber ve spor kanallarında kadın spikerlerin sayısı artmış ve muhabir olarak da kadın gazeteciler haber sahasına yönlendirilmeye başlamıştı.

Spor spikerliği bıraktıktan sonra çeşitli televizyon programlarında sunuculuk yapmaya başlayan Burcu Esmersoy, 2010 yılında yayınlanan ‘Romantik Komedi’ isimli sinema filminde yer almıştı. Ufak bir rolle oyunculuğu da deneyen Esmersoy, aynı zamanda birçok reklam filminde de yer aldı.

SPOR HABERLERİNDE YENİDEN BURCU ESMERSOY DÖNEMİ BAŞLIYOR

Son günlerde yoğun temposuyla iş hayatına devam eden ünlü ismin, uzun yıllar yaptığı spor spikerliğine geri döneceği öğrenildi. Gittiği her yerde insanların ‘Spikerliğe geri dön’ talebinde bulunduğunu ifade eden Burcu Esmersoy, sevenlerinin isteğine kayıtsız kalmadı. Ünlü spiker, yeni projesi hakkında detay vermekten kaçındı.

Burcu Esmersoy, geçtiğimiz ay 1 yıllık eşi iş insanı Berk Suyabatmaz ile anlaşmalı olarak boşanmıştı. Suyabatmaz’ın Esmersoy’u aldattığı, çiftin bu yüzden boşanma kararı aldığı konuşuluyordu. İki isim de bu iddiayı kesin bir dille yalanlamıştı.