Medya

Burak Özçivit’in Osman Bey olma hikayesi!

Uzun süredir merakla beklenen Kuruluş Osman dizisi için geri sayımda sona gelindi. Burak Özçivit’in Osman Bey’i canladıracağı dizi Sen Anlat Karadeniz’in final yapmasıyla birlikte 20 Kasım Çarşamba günü atv ekranlarında olacak. Burak Özçivit’in partnerinin Aslıhan Karalar olduğu dizi yeni sezonun en merakla beklenen yapımı olmuştu. Uzun zamandır televizyon ekranlarında olmayan Burak Özçivit’in yaklaşık 1 yıldır bu proje için hazırlandığı biliniyor. Yakışıklı oyuncunun 1 yıldır aldığı eğitimlerinin detayları ortaya çıktı.

ASKERİ EĞİTİM ALDILAR! 

Burak Özçivit’in hazırlık sürecinde çok yoğun çalıştığı öğrenildi. Ünlü oyuncu ve ekip dövüş, at binme ve kılıç kullanma derslerinin yanı sıra tarih dersleri de aldı. Ayrıca, Özçivit ve erkek oyuncular, emekli subaylar tarafından verilen özel bir eğitime de tabi tutuldu. Askeri eğitimden geçen oyuncular, rollerine titizlikle çalıştı. Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemine ait savaş tekniklerini öğrenen Özçivit ve diğer oyuncular çeşitli tatbikatlarla öğrendiklerini uygulamalı olarak test etti.

Bozdağ Film’in yapımcılığını üstlendiği Kuruluş Osman için büyük ve maliyetli bir prodüksiyon kuruldu. Osmanlı Devleti’nin kuruluş dönemini anlatacak olan dizinin Riva’da çekildiği biliniyor. Osmanlı’nın sosyal ve kültürel yapısını da gözler önüne serecek olan Kuruluş Osman dizisinde kullanılan çadırların Türkmenistan’da 150 kişi tarafından hazırlandığı öğrenildi. Aynı şekilde çadırların içerisinde kullanılan halı ve kilimler de Türkmenistan’da özel olarak yapıldı. Öte yandan dizinin çekim platosu da yüzlerce dönümlük bir alana kurularak hiçbir masraftan kaçınılmadı.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı