BURAK ÖZÇİVİT VE NESLİHAN ATAGÜL ‘KARA SEVDA’YI ANLATTI!..

Takip Et:

NESLİHAN ATAGÜL: KARA MI AK MI BİLMEM AMA BEN SEVDADAYIM! 

Şöhret olmak için kadere boyun eğip beklediniz mi yoksa hırsla tırmaladınız mı? 

Hırs hayatımda hiç olmadı. Tek amacım var; annemi gururlandırmak. Bir şeyin hayalini kuruyor, gerçekleştirmek için çalışıp çabalıyorum. İşimi en iyi şekilde yapıp hayalime kavuşunca kendimi iyi hissediyorum. Gerçekten tırnaklarım kazına kazına, kırılana kadar azmettim. 

 

KADİR'LE BİRBİRİMİZE GÜVENİYORUZ 

Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu’nun aşkı 1.5 yıldır sürüyor. Bu çarşamba Star TV’de başlayacak yeni diziniz ‘Kara Sevda’da canlandırdığınız Nihan’ı sadece fragmanlarda gördük. Nasıl bir kadın Nihan?

Üniversite öğrencisi. Resim eğitimi alıyor. Hayat dolu ve varlıklı bir aileden geliyor. Kendinde bir eksiği fark ediyor. Ve birden karşısına o boşluğu dolduran puzzle’ın diğer parçası çıkıyor. Bu sırada seyirci dizide Nihan’ın iki farklı dönemini görecek. Bu işin benim için önemli bir yanı daha var. Tıpkı yuvaya dönüş gibi. Yıllar önce ekrana ilk Ay Yapım’la başlamıştım. Şimdi yine onlarla birlikteyim ve bu sefer başroldeyim.

 

Siz hiç kara sevdaya düştünüz mü?

Kara sevda mı, ak sevda mı bilmem ama ben sevdadayım, onu bilirim! Onu da dibine kadar yaşıyorum.

 

Dizide zengin kız-fakir erkek aşkı var. Gerçekten aşkta statü farkı olur mu?

Bunlar doğduğumuzda haberimiz yokken edindiğimiz ve bize dayatılan şeyler. Ben hiç böyle bir şey yaşamadım, zaten umursamam da. İlişkimi maneviyata bağlı yaşarım. Sevgiliniz Kadir Doğulu da oyuncu.

 

Evde sürekli dizi, senaryo ve film konuşan sıkıcı bir çift misiniz?

Hiç öyle değil. Biz birlikte çok eğleniyor, geyik yapıyoruz. Özellikle tatillerimiz çok keyifli geçiyor. Tabii ikimizin de seti var. Bu yüzden bazı akşamlar senaryo okuyabiliyoruz. İşlerimiz konusunda fikir alışverişi yapıyor ve birbirimize güveniyoruz. Peki senaryoda bir öpüşme sahnesi varsa…

 

Birbirinize karışır mısınız?

Hayır. Bu kadar anlayışlı mısınız gerçekten? Bu birbirine saygı duymakla ilgili. Ben onun hayatında yokken onun işi oyunculuktu, benim de öyle. Bu yürümek gibi bir şey. Ekstra bir sıkıntı teşkil etmez. Ayrıca herkesin birbirine güveni tam.

 

Dizinin fragmanı yayımlandıktan sonra Kadir Doğulu’nun sizi kıskandığı, Burak Özçivit’le aralarında sorun yaşandığı konuşuldu. İşin aslı nedir?

Yukarıda cevabını verdim aslında. Biz Kadir’le birbirimize çok saygılı ve sevgiliyiz. Herkes istediği gibi algılasın ya da yorumlasın. Biz birbirimizi seviyoruz ve hiçbir sıkıntımız yok. Bu yüzden çok umursamıyoruz.

 

BURAK ÖZÇİVİT:   YARIŞ ATI GİBİYİM    

Yer yer çok dingin, yer yer fırtınalı bir adamım. Güç benim içimde ve özümde. Özüne dönmeye başladığın zaman da zaten her şey oluyor. Ama oraya dönemezsen başarı da gelemiyor. Evde oturmayı sevmiyorum. Yakışıklı, başarılı, yetenekli… Hayat size mi güzel? Öyle bir şey kesinlikle yok. Eğer elimde olanlardan bahsediyorsan bunlar günlük şeyler. Sadece anlık mutluluk verirler. Ben günlük mutluluk istemiyorum. Artık başka şeyler arıyorum. Ve bir arayıştayım.

Ne arıyorsunuz?

Mutluluğu…

 

BIYIKLARIMI KESTİĞİMDE İLK ÜÇ GÜN ÇOK ZORLANDIM Küçük Sırlar’da ‘Çet’, Muhteşem Yüzyıl’da ‘Malkoçoğlu’, Çalıkuşu’nda ‘Kâmran’dınız. Bu sefer nasıl bir adam var? 

Kemal. Aslında klasik bir Türk genci. Ve onların yaşadığı zorlukların çoğunu içinde barındırıyor. Gözlemlediğim çok şey var. Kemal’i önce maddi zorluklar yaşayan bir öğrenci olarak görüyoruz. Hayatı oluruna bırakarak yaşıyor. Ardından başka evresi karşımıza çıkıyor. Orada da sorgulayan bir Kemal var. Bu durum benim kafamda da ikilem yaratıyor.

 

Sizce hayatı sorgulamak gerekir mi, yoksa akışına mı bırakmalı? Bir derdi olan insan sorgular. Ben Burak olarak sorgulayan taraftayım. Hangisi mutluluk dersen, kesinlikle hiçbir şeyi sorgulamadığımız halimiz mutluluğun tam karşılığı. Yeni karakter için bıyıklarınızı kestirdiniz… Altı senedir bıyıklarım vardı. İster istemez bağlanıyorsun. İlk iki-üç gün çok zorlandım. Kendime alışamadım. Eski halime dönünce, baktım ki gerçekten değişmişim. Siz hiç karasevdaya düştünüz mü? Kara sevda sert bir tanım ve bu kadar sert bir aşkın duygularını yaşamak kolay değil. İşlediğimiz intikam ağırlıklı bir aşk hikâyesi. Yarayı kaşıyıp kazırmışsınız gibi… Çok acılı. Bu yüzden normal aşklardan daha farklı ve sert tarafından duruma bakıyoruz. 11 senedir bu sektördesiniz. Her işiniz reyting birincisi oldu. Filmleriniz iyi gişe yaptı. Başarının sırrı nedir? Kimin bu işi neden yaptığını izleyici bir bakışta anlıyor. Ben işlerimi hep iyi niyetle yaptım. Bu yüzden falsolu bir şey yapmayacağımı biliyorlar. Bu güveni verdiğimi düşünüyorum. Çünkü yıllarca tek odak noktam güven oldu. Yakışıklı olduğunuz için çok önyargıyla karşılaştınız mı? Olaya öyle bakmıyorum. Ekrana iş yaptığınız için ister istemez yakışıklı ya da güzel tabirleri kullanılıyor. Ama kalıcı olmak bambaşka bir iş. Yoksa sokakta binlerce güzel insan var. Sırf güzel olduğun için bir kere, hadi iki kere iş yaparsın ama üçüncüyü yapmak için başka şey gerekir. Yıllar içinde magazini takmamayı öğrendiniz mi? Ben sadece işimi yapıyorum. O tarafa hiç takılmıyorum.  

 

FAHRİYE EVCEN'İN SET ZİYARETLERİ  

Dizi başladığında çıkan “Fahriye Evcen kıskandığı için seti bastı” haberleri de mi sizi etkilemedi?

Seti ziyaret ediyor. Bundan doğal bir şey olamaz. Ama bir şey diyemiyorum. ‘Eyvallah’ diyor geçiyorum. Hep âşık adamları canlandırdınız. Bu roller sayesinde aşkı çözebildiniz mi? Hiç o gözle bakmadım çünkü aşkın bir planı programı yok. Özgür bırakmak, anı yaşamak. Aşk sizi nasıl bir adam yapar? Mutlu ve huzurlu…

 

Sevgiliniz Fahriye Evcen de oyuncu. İki oyuncu evde sürekli yeni projeler ve sanat mı konuşursunuz?

İşimizin parçası olduğu için sanat tabii konuşulur. Ama her gün sette oluyorum, boş günümde de kafamı boşaltmak istiyor ve nefes almaya çalışıyorum. 

  

Bu arada kendi şirketinizi kurup yapımcı oldunuz. Nereden çıktı yapımcılık?

Film yapmak ve kendi istediğim işlerde oynamayı hedefliyordum. Ama çok zor. Timur Savcı’dan çok destek aldım. Yapımcılığını üstlendiğim son iş Murat Boz’la başrolünü paylaştığımız ‘Kardeşim Benim’ ocak ayında vizyona girecek. (Hakan Gence/Hürriyet Kelebek)