Medya

Burak Çelik Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Burak Çelik, 21 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk dizi, sinema oyuncusu ve model.

Ismi: Burak Çelik
Doğum Tarihi: 21 Temmuz 1992
Doğum Yeri: İstanbul
Boyu: 1.90 m.
Kilosu:  83 kilo
Burcu: Yengeç
Göz Rengi: Mavi
Kardeşleri: Bir erkek bir kız kardeşi var
Instagram: https://www.instagram.com/burakcelikofficial/
Evcil Hayvanları: Köpekleri var.

Ailesi: İstanbul Eyüp’te doğup gelişti.
“Annem ve babam bize her zaman sıcak bir aile etrafı sundu. Birbirine her anlamda desteklediyen bir aileyiz.”   

Çocukluk seneleri: Çocukluğundan beri hep televizyon sektöründe olmak istemesine karşın bununla alakalı rastgele bir teşebbüsü olmadı. Babasının dükkanında çalıştığı dönemde, babasının büroya gelen bir dostu, onu baktı ve netlikle oyunculuk sektöründe zaferli olabileceğini açıkladı. “Her şey bu biçimde başladı.
Hoş bir çocukluk geçirdim, aile bağlarımız güçlüydü. Sabahtan akşama caddelerde oynayarak geçti çocukluğum. Sabah çıkıp akşam ezanında eve gelen çocuklardandım.”

Eğitim yaşamı: Sadri Alışkın Kültür Merkezi’nde Oyunculuk Kısmı’nü tamamladı.

Hayatının dönüm noktası: ‘Best Model of Turkey’ ve ‘Best Model of The World’ müsabakalarına katılması ve birinci olması yaşamının akışını değiştirdi.
“Bir gün spor yaparken ‘Karagül’den öneri geldi ve çok ani bir biçimde sınama çekimi için Gaziantep’e gitmem gerekti. Sonrasında da orada kaldım zati. Ama şunu açıklayabilirim, ilk set günümde çok coşkuluydum.”

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon serüvenine, ‘Karagül’ dizisinde canlandırdığı ‘Serdar’ karakteriyle başladı.

Hangi proje ile parladı? ‘Karı Yazı’ dizisinde canlandırdığı ‘Erdem’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Şahsi gelişim: Kendini oyunculuk mevzusunda geliştirmek için çok çalışıyor.
“Bir oyuncuda en uygunanın öncelikle tenkitlere açık olmak ve oyunculuğunu ilerletebilmek ismine yenilikler katmaktan çekinmemek olduğunu düşünüyorum. Beni oyunculuğa iten en ehemmiyetli faktörler ise daha iyi nasıl olabilirim görüşüydü. Olası olduğunca, fırsat tespit ettikçe film seyretmeye ve yeni projeleri de takip etmeye çalışıyorum. Oyunculuk bence hem tutku hem de hüner işi, tutku ve hüner varsa bunun eğitimle pekiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Düşünce yapısı: Ekran için yakışıklılığın bir avantaj olabileceğini ancak tek başına yeterli olmadığını düşünüyor.
Oyunculuk asla yalnızca surat hoşluğuna indirgenemez. Çok çalışmak, özveri yapmak ve üzerinde yoğunlaşmak gerekiyor. Hoşluk ya da yakışıklılık kavramlarının ardındaya sığınmanın uzun ömürlü olabileceğine inanmıyorum. Umarım sorunun yalnızca hoşluk ve yakışıklılık olmadığının herkes farkındadır.”

Sette nasıl birisi? Rolüne hazırlanırken genelde pek çok değişik metottan parçalar birleştirmeye çaba gösteriyor. Tek bir metoda bağlı kalmıyor.
“Karakterin iç dünyasına adapte olup, sualler sormaya çalışıyorum, pek çok yazı okuyup, araştırmalarda bulunuyorum.

İlk sinema filmi: Murat Dündar- Murat Emre Kaman/ Çılgın Aşk

Aşka bakışı: “Aşk tasarılı yaşanacak bir şey değil. Tespit Eder ve yaşarsınız. Mutlu bir ailenin hayalini kuruyorum diyebilirim. Ama İlişkilerin esasında kesinlikle güven olması gerektiğini düşünüyorum. Evet, insan hoşlandığı insanı paylaşamayabilir.
Ehemmiyetli olan bunu dengelemek diye düşünüyorum. Ben de kıskancımdır ama her şey dozunda olduğu sürece çok mesele olacağını düşünmüyorum.”

Yaşama bakışı: Bu güne kadar ‘keşke yapmasaydım’ dediği bir iş olmadı.  Her şeye deneyim ve alınması gereken bir ders olarak bakıyor. “Günümüzde modellikten oyunculuğa geçmiş bir mükemmel oyuncu var ama her model oyunculuk yapabilir diye bir kuralın olduğuna da inanmıyorum. Zira, oyunculuk daha teferruatlı bir iş ve iyi bir eğitimden geçiyor.
Yaşamının büyük bir kısmını oyunculukla ilgili şeylerle zaman harcayarak yaşıyor. “ İnsanlar tarafından hoşlanılmak çok hoş bir duygu, bu işimizin avantajı. Bir taraftan da hepimiz insanız. Bazen canımız sıkkın olabiliyor, özel hayatımızla alakalı meseleler yaşayabiliyoruz. Ama izleyici sizi hep ekranda özümsediği gibi bakmak istiyor. Bu da işin dezavantajı diyebilirim. Tanınıyor olunca tabii ki bazı noktalarda daha dikkatli olmak gerekiyor ama ben her zaman hür sezmeyi beğendim.
Yalnızca dış görünüş olarak değil, kabiliyet anlamında da anılmak en büyük maksatları arasında. “Hep daha iyisini, daha aşırısını yapmak istiyorum. Şu an olduğum adamdan çok değişik durup, konuşmak, beni iyi sezdirir. Böyle bir karakter şahsı tatmin eder. Bundan sonraki projelerimde rol ayırt edeceğimi düşünmüyorum. Oyunculuğumu geliştirmek ismine en zorunu yapmak için çalışmak istiyorum. Bir öyküyü ya da karakteri oynamaya değer kılan reelciliği ve benim için coşku uyandırması.”

Gelecek Hayali: Ismi anıldığında insanların usuna dış görünüşünden ziyade oyunculuğundaki galibiyetinin gelmesi en büyük amacı.
Dış görünüşümden ziyade yaptığım işlerle zaferlerle anılmayı seçim ederim.”

Rol modeli: Marlon Brando ve Al Pacino.

Kimlere hayranlık dinler? Ne iş olursa olsun işini beğenerek yapan insanlara hayranlık dinliyor.

Bayanda sürükleyicilik kriteri: Zeki ve kendine güvenen bayanları çekici tespit ediyor.

Evde ne yapar? Boş zamanlarında, mesleğiyle alakalı bol bol okuyor, izliyor ve sürekli kendini geliştirmeye çalışıyor.

Formunu nasıl gözetiyor? Spor her zaman yaşamının parçası oldu.
“Spor yapmak hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendimi şahane sezdiriyor. Zaman zaman orman koşularına da ağırlık veriyorum.

Tarzını nasıl tarifler? Gündelik giyimde, kendini nasıl iyi seziyorsa öyle giyiniyor genelde spor giyinmeyi seçiyor. En fazla pabuca dikkat ediyor. Gardırobunda en fazla, kundura ve tişört var.

Sosyal medya ile arası nasıl? Sosyal medyada geniş bir fan kitlesi var. “Gelen iletileri okumaya çalışıyorum.
Hoşlanılmak ve beğenilmek hoş şey.

En büyük zaafı ne? En fazla tatlıya karşı zaafı var.

TELEVİZYON DİZİLERİ:

2020- Kuruluş: Osman / Kongar

2019 – Sevgili Geçmiş / Mahir Denizhan

2017/2018- Söz / Selim

2017 – Kara Yazı / Erdem Demir

2016 – Hayat Keyfe Hoş / Barış

2013/2016 – Karagül / Serdar Kılıçoğlu

SİNEMA FİLMLERİ

2018 – Karanlıktaki Melekler Berk Sinema Filmi

2017 – Çılgın Aşk/ Jeremy Jackson

2017-  Angels of Darkness / Berk

ÖDÜLLERİ

2013-Best Model of Turkey

2013 -Best Model of the World

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu