BÜLENT ERSOY TEHDİT NEDENİYLE CEZA ALDI

Takip Et:
Şarkıcı Lerzan Mutlu'ya yönelik "Ben adamın canlı yayınını basarım" diyen Bülent Ersoy, 900 lira adli para cezasına çarptırıldı.
 
İstanbul'da görülen davaya sanatçılar değil, avukatları katıldı. Şikayetçi Lerzan Mutlu'nun avukatı Hızır Barbaros Bursalıoğlu, sanık Bülent Ersoy'un pişmanlık sergilemediğini belirterek, caydırıcı bir şekilde cezalandırılmasını gerektiğini söyledi. Sanık Bülent Ersoy'un avukatı Aydın Kuban ise suçun yasal unsurlarının oluşmadığını belirterek "Müvekkilimin ünlü bir sanatçı olması aleyhine bir değerlendirme nedeni olamaz" diyerek müvekkilinin beraatini istedi.
 
Bunun üzerine şikayetçi Lerzan Mutlu'nun avukatı tekrar söz alarak "Kastetmek istediğim yargılama aşamasında pişmanlık göstermemesidir. Bu nedenle caydırıcı bir ceza alması gerektiğidir" deyince Ersoy'un avukatı Aydın Kuban, "Müvekkilimizin 'sesimle döverim, bilgimle gömerim' şeklindeki söylemi alelade bir söylemdir. Bu konunun bu yargılamayı ilgilendirmediğini düşünmekteyiz" dedi.
 
Lerzan Mutlu, ise davanın sonuca bağlanmasının ardından sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak şunları söyledi:
 
"Bugün benim için çok önemli bir gün, Bülent Ersoy davası sonuçlandı. Yüce Türk adaletine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Avukatımla konuştuğumda şöyle bir haber almam beni daha çok mutlu etti. Çünkü daha önce o şahsın, beş defa aynı suçu işlememekten bir hükmün geri bırakılması kararı varmış. Benim cezamla birlikte o dava yeniden görülecek. Kendisine sanırım bir sabıka verilecek"
 
 
NE OLMUŞTU?
 
Bülent Ersoy, Lerzan Mutlu hakkında "Oya'nın kalbini kırmış. Ona sinsi demiş. Oya hiç sinsi bir insan değildir. Böyle dolaylı yoldan laf çakmalar hiç şık değil. hiç yakıştıramadım. Oya çok terbiyelidir. Ona cevap verebilirdi aslında ama vermemiş. Ben çok sinirlendim, çok kızgınım. Ben o kıza çok sinirliyim. O haddini çok aşıyor. Sen kime sesini yükseltiyorsun. Oya o kadar içine atan bir kız ki, cevap veremez sana.Şu anda konuşulacak bir ortam değil. Hepimiz zaman içerisinde, beraber çalıştığımız insanlarla ters düşmüşüzdür. Bu olacak şeyler fakat bunu fevriliğe dökerek, çirkin kelimelerle bezeyerek sesini yükseltmek. Sen kime sesini yükseltiyorsun. Dua etsin kafam dolu. Adamın canlı yayınını basarım" demişti.