Medya

Bu daha hiç bir şey! Kırmızı Oda’da Alya’nın acı gerçeği henüz ortaya çıkmadı!

Televizyongazetesi.com/Ayrıntı – Bu sezon ekrandaki üç dizi, Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun danışanlarının reel yaşam öykülerinden alıntılanıyor. tv8’deki Doğduğun Ev Mukadderatındır, TRT1’deki Suçsuzlar Apartmanı ve yeniden tv8’deki Kırmızı Oda dizileri. Bu 3 dizi şu anda izleyenleri ekran başına kilitleyen ve herkesi şok içinde bırakan reel vakalarla dolu.

Öykünün asıllığının yanı sıra oyuncuların zaferli performanslarıyla bu diziler gündemden hiç düşmüyor.
Gerçeğinde geçtiğimiz sezon ekranlara veda eden İstanbullu Gelin ile başlamıştı bu gidişat. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından alınmıştı o dizi de…

Fakat İstanbullu Gelin dizisinde, bu üç dizideki gibi detaylara girilmediği gibi karakterler ve vakaların akışı da büyük miktarda değiştirildi. Şimdilerde kimse inanmak istemese de İstanbullu Gelin dizisindeki Süreyya gerçeğinde şu anda Kırmızı Oda’da öyküsünü dinlediğimiz Alya’nın annesiydi ve şizofrendi.

Ancak o dönem Süreyya için apayrı bir karakter çizildi.
Alya, başka bir deyişle İstanbullu Gelin’de Süreyya ve Faruk’un kızı Yaz, bir konakta yapyalnız gelişmiş, hor bakılmış, annesi tarafından can veresiye vurulmuş, vahim vakalara maruz kalmış bir kız.

Hukuk Fakültesi’ni birincilikle tamamlayan Alya, gerçeğinde üstün akıllı bir çocuk ancak babaannesi tarafından oğul olmadığı için yalanlanmış. Zati annesi İstanbullu olduğu için baştan Alya bahtsız başlamış. Annesi, otoriter kaynanası ve alkolcü kocasına kendisini kabul ettirmek için Alya’yı dışlamış.

Evde bir yatağı dahi olmayan, varlığı ve yokluğu önemsenmeyen, evin çalışanları tarafından da hep itilen, çok acı ve yalnız bir çocukluk geçirmiş Alya.
Zira Alya’ya kimse konuşmayı öğretmemiş. İnsanları dinleyerek bilmeye çalışmış.

İstanbullu Gelin’i izleyenler öğrenir. Dizinin son sezonunda ortaya çıkan Yaz, başka bir deyişle Süreyya ve Faruk’un kızı “Babaannemi Esma Sultan Süreyya annesi öldürdü” diyerek herkesi şoke etmişti. Daha sonra bu mevzunun üzerine gidilmedi ve öykünün asıl kısmı yerine başka bir öykü oluşturuldu.

Ancak asılda gidişat değişik. Onu da Alya’da dinleyeceğiz.
Zati muhtemelen şizofren olan annesi, Alya’ya olağanüstü fiziksel ve psikolojik eziyetler yapıyor. Babası zati alkolcü ve kendisiyle ilgilenmiyor. Öldüresiye hırpalanan, aç bırakılan Alya ile alakalı ayrıntıları Kırmızı Oda dizisine bırakalım. Ne kadarı ekrana kazanç belirsiz ama hakikat öyle bir vaka var ki Alya, sanki korkuyu yaşıyor!

Alya’nın annesi ile alakalı bu vahim ayrıntı, Kırmızı Oda dizisinde öğrenmeyenler için büyük şok yaşatacak muhtemelen! “Bir insan evladına bunu nasıl yapar?” sualini hakikat o zaman sormaya başlayacaksınız! İzleyip bakacağız…

Bu arada Alya’yı oynayan Melisa Sözen’in de harikulade bir oyunculuk sergilediğini ilave etmemiz gerekiyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu