Bu Çaylar ile Daha Hızlı Zayıflayın

Takip Et:
Bu Çaylar ile Daha Hızlı Zayıflayın
Bu Çaylar ile Daha Hızlı Zayıflayın

Süratli bir biçimde kilo verebilmemiz için metabolizmamızın süratli çalışması oldukça ehemmiyetlidir. Natürel nebatların fantastik özelliklerinden faydalanarak metabolizmanızı süratlendirebilir ve daha rahat bir biçimde kilo verebilirsiniz.

Tarçın Çayı

Termojenik etkisi ile beden sıcaklığını yükseltir ve metabolizmanın harcadığı enerjiyi çoğaldırır. Bunun içinde daha fazla kalori yakabilirsiniz. Tarçın çayı, kan şekerini dengeleyerek iştahınızı bastırır ve kolesterolünüzü de dengeler.
Maydanoz çayını ödem söktürücü olarak kullanabilirsiniz. Perhiz listelerinde sıkça yer alan bu çay sindirimi basitleştirmesi ve fazla suyun ödemin bedenden atılmasını sağlayarak sizi tartıda 1 adım öne geçirecektir. Maydanozun değişik faydası ise folat, potasyum, kalsiyum, fosfor, C ve A vitaminleri bakımından zengin bir nebat olmasıdır.

maydanoz çayı ile ilgili görsel sonucu

Zencefil Çayı

Mide uysallaştırması, bulantıyı alması ve sindirimi kolaylaştırması ile zencefil çayı sizin için oldukça faydalıdır.
Yüksek antioksidan kapsar. Egzersiz sonrası veya kendinizi halsiz sezdiğinizde çaydan harcayarak enerji sağlayabilirsiniz. Bu çayı sabahları içtiğiniz taktirde yağ hücreleriniz küçülecek ve uzun dönemde bedendeki yağ oranınız eksilecektir.

Beyaz Çay

Hekimlerin özellikle kilo vermek isteyenlere öneri ettiği bir öteki çay olan “beyaz çay”, yiyecekler yoluyla alınan yağın beden tarafından emilmesini eksilterek depolanmasını önlemektedir.
Beden sıcaklığını yükselttiğinden dolayı normale göre daha fazla kalori yakılmasını sağlamaktadır. Ayrıca tokluk hissini uzatarak öğünler arasında mide kazıntısı yaşamanızı da önlemektedir. 2001 yılında Danimarka’da 44 fazla kilolu birey üzerinde yapılan bir araştırmada kumpaslı olarak mate çayı içenlerin içmeyenlere oranla takribî %40 daha fazla kilo kaybettikleri gözlemlenmiştir.

Kuş Otu Çayı

Harcanmasında hafif müshil tesiri de bulunan kuş otu çayı, şişliği önler ve fazla suyun bedenden atılmasına destekçi olur.
Akşamüzeri 1 kadeh kuş otu çayı içerek mide şişliği ve ödem gibi meselelerinizi eksiltebilirsiniz.

kuş otu çayı ile ilgili görsel sonucu

Yaban mersini Çayı

Şayet iştahınızı hakimiyet etmekte zorlanıyorsanız yabanmersini çayı harcamanız oldukça yararlı olacaktır. Yabanmersini çayının en büyük özelliği kan şekerinizi dengeleyerek yemek masasına oturmadan evvel açlığınızı rahatlatmasıdır.
Kumpaslı olarak yeşil çay içenlerin içmeyenlere oranla daha fazla kilo 2.5 kiloya 1.3 kilo ortalamasıyla verdikleri bulunmuştur. Günde 1 kadeh yeşil çay içmeniz kilo vermenize oldukça destekçi olacaktır.

Biberiye Çayı

Perhiz yaparken bedeninizin gereksinim dinleyeceği vitamin ve mineral yardımını biberiye çayı ile sağlayabilmeniz muhtemeldir.
Bunun içinde daha fazla ölçüde enerji harcayabilirsiniz.

 

 

.