Medya

BOŞNAKLARA HAKARET EDEN RASİM OZAN KÜTAHYALI BEYAZ TV’DEN KOVULDU

Boşnaklara yönelik skandal sözler sarf eden Rasim Ozan Kütahyalı, spor yorumculuğu yaptığı Beyaz TV'den kovuldu.

Kanalın spor servisinin genel direktörü olan Ertem Şener, "Bu akşam kanal yönetimimizle aldığımız karar doğrultusunda, bugünden itibaren Rasim Ozan Kütahyalı ile yollarımızı ayırdık" dedi. Şener, "Rasim'in tüm düşmanlarına bedelini ödetecek gücü vardır" şeklinde konuştu.

 

Bu arada Beyaz TV önünde toplanan bir grup, Rasim Ozan Kütahyalı'yı protesto etti. Söz konusı grup, Kütahyalı'nın kovulduğunu öğrenince dağıldı.

 

NE OLMUŞTU?

Beyaz TV’de yayınlanan ‘Beyaz Futbol’ programında sarf ettiği ‘Kusturmalı Boşnak Saksosu’ sözleriyle nefret suçu işleyen ve bir kültürü aşağılayan Rasim Ozan Kütahyalı büyük tepki görmüştü.

 

Boşnaklar, hakaret içerikli sözlerin yayınlandığı kanalın sahibi Melih Gökçek’in annesinin Kosovalı, eşi Nevin Gökçek’in ise Boşnak kökenli olduğunu hatırlattı. 13 Balkan ve Boşnak derneği bir açıklama yayınlayarak, “Kütahyalı'nın sarf ettiği bu sözler, kelimenin tam anlamıyla, belden aşağı, terbiyesizce, dini ve milli geleneklerimize uymayan sözcükler olmasının yanında, aynı zamanda ırkçı, aşağılayıcı, küçümseyici, tahrik edici, nefret ve hakaret içerikli sözlerdir” ifadeleri kullanıldı ve Kütahyalı hakkında hukuki işlem başlatacaklarını açıkladı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu