Borat’ın Devam Filminin Haklarını Amazon Satın Aldı

Takip Et:
Borat’ın Devam Filminin Haklarını Amazon Satın Aldı
Borat’ın Devam Filminin Haklarını Amazon Satın Aldı

Borat’ın çekimleri bitirilen devam filminin haklarını Amazon satın aldı. Devam filmi, kasım ayındaki AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI başkanlık tercihlerinden evvel Amazon’da izleyici ile buluşacak.

Sacha Baron Cohen‘in başrolünü üstlenip senaryocuları arasında yer aldığı, 2006 senesinde izleyici karşısına çıkan Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan, kısaca Borat filmi, Kazakistan’da bir muhabir olup hükûmet tarafından Amerika’daki cemiyeti ve kültürü araştırmak için Amerika’ya sevk edilen Borat Sagdiyev’in yaşadığı birbirinden tuhaf serüvenleri mevzu alıyordu.

Gösterildiği dönemde muhtelif münakaşalara mevzu olan, gişede bütçesine göre çok yüksek bir zafer elde eden film, Sacha Baron Cohen’e senaryo dalında ilk Oscar adaylığını da getirdi.
Bütün tarih belirtilmemiş olsa da devam filminin 3 Kasım’daki AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI başkanlık tercihlerinden evvel Amazon Prime’da izleyici ile buluşması bekleniyor.

Borat’ın devam filminin geleceğine dair ilk sinyaller Sacha Baron Cohen’in haziran ayında Washington eyaletindeki tutucu bir mitingde bakılmasıyla başladı. Aynı zamanda Cohen, canlandırdığı Borat Sagdiyev gibi giyinip F2F ve Da Ali G Show gibi programlarda da bakıldı.

Borat Sagdiyev’in yeni serüvenlerini izleyeceğimiz bu filmin nasıl bir vaka örgüsüyle izleyici karşısına çıkacağı merak mevzusu.