BİROL GÜVEN VE ERDAL ÖZYAĞCILAR MAHKEMELİK OLDU!..

Sabah'tan Ali Oktay'ın haberine göre ünlü yapımcı Birol Güven ile imza yetkisine sahip olduğu Mint Film, çektikleri "Mayıs Kraliçesi" adlı televizyon dizisine yönelik sözleri nedeniyle ünlü tiyatrocu Erdal Özyağcılar'a 30 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Davalı tiyatrocu Özyağcılar'ın "Benim yarattığım 'oto tamircisi kız' karakteri 'Mayıs Kraliçesi'nde kullanılmış. Emeğimi çaldılar" sözleriyle müvekkillerinin hırsızlıkla suçlandığını ve iftira atıldığını belirten davacı Birol Güven ile Mint Film'in avukatı Aslı Akdağ, filmin henüz yayımlanmadığını ve maddi zararın şimdilik tespit edilemediği için 1 lira tutarında maddi tazminatın da davalıdan tahsilini istedi.

Bir şirket olarak büyük prestij kaybına uğradığı iddia edilen Mint Film için de 15 bin lira manevi tazminat talep edildi.

Erdal Özyağcılar 18 Ağustos 2015 tarihli bir gazeteye verdiği demeçte, Mayıs Kraliçesi'nde yer alan "kaynak yapan, araba tamir eden kız" karakterinin kendi yazdığı dizi projesinden çalıntı olduğunu öne sürmüştü.