BİRCE AKALAY LÖSEV ELÇİSİ OLDU!

0
"Siyah Beyaz Aşk" dizisi ve "7 Kocalı Hürmüz" oyunuyla bu sezon sürekli gündemde olan ünlü oyuncu Birce Akalay,  lösemili çocukların umudu olan LÖSEV’in elçisi oldu.
 
Birce Akalay, "Çocuklarımız Hayatımız" sloganıyla bu sene 20’nci yılını kutlayan LÖSEV’in İyilik ve Umut elçisi oldu. Yakın zamanda LÖSEV Kurucu Başkanı Prof. Dr. Üstün Ezer ve lösemili çocuklarla bir araya gelen Akalay, geçtiğimiz günlerde LÖSEV’in atölyesinde gönüllü annelerle bir araya gelerek birbirinden güzel bez bebekler tasarladı.
 
Akalay'ın, bu sene 20’nci yaşını kutlayan  LÖSEV’in atölyesine girerek tasarladığı bez bebekler yakında satışa sunulacak. Annelerle sohbet eden ve onlarla beraber tüm günü atölyede çalışarak geçiren yetenekli oyuncunun hazırlayacağı bez bebekler, çantalar, yastıklar gibi pek çok ürün yakında LÖSEV dükkanlardan ve kurumun online satış mağazasından satışa sunulacak.
 
Lösemili çocuklarla da bir araya gelen ve Ramazan ayı için hasta ailelerine ihtiyaç kolisi hazırlayan Akalay, çocuklarla bol bol oynayıp fotoğraf çektirdi. Buluşmada zaman zaman duygulu anlar yaşayan başarılı oyuncu ; "Burada gösterdiğim varlık onların moralleri ve sağlıkları için hayati bir önem taşıyor. Bu sorumluluğu alırken dakika düşünmedim. Daha da yapacak çok işimiz var" diyerek duygularını paylaştı.