Sinan GüzelYazarlar

Bir garip siyah kuşak meselesi! Sinan Güzel yazdı!

Gökçe Bahadır ve Emir Ersoy’un düğün töreninin yankıları devam ediyor. Görüntüleri biz de düğün sırasında yayınlamıştık ve son dönemin en çok okunan haberlerinden biri olmuştu. Ne de olsa ülkenin en popüler oyuncularından biri evleniyordu…

Bahadır’ın gelinliğindeki “siyah kuşak” en çok tartışılan konu oldu. Neymiş efendim neden siyah kuşak kullanmış da ne demeye çalışmış da…


Öncelikle bilmeyenler için bu çok önemli(!) konuyu açıklığa kavuşturayım. Gelinlikte kullanılan siyah kuşak, kişinin daha önce de bir evlilik yaptığı anlamı taşır.

Gökçe Bahadır, 2011 yılında Ali Sunal ile nikah masasına oturup, 1 yıl sonra ayrılmıştı. Siyah kuşak detayını daha önce de Tuba Büyüküstün’ün 2011 yılında Onur Saylak ile evlendiği gece görmüştük.

Elbette herkesin kendi tercihi ama 21. yüzyılda hala kırmızı kuşak, siyah kuşak tartışmalarının olması akla ziyan! O zaman ilk kez evlenen erkekler kırmızı papyon, birkaç kez evlenen erkekler de pembe papyon taksın! Çok ama çok saçma… Kadına şiddetin bu kadar yoğun olduğu dönemde bu saçmalıkların metalaştırılmasını yanlış buluyorum. Hani, daha tiktok ve instagram yokken bir video viral olmuştu ya; “Herkesin hayatına kimse karışamaz” diye… Tam da bu iş için söylenmiş sanki!

Bir gelinin sembolü kuşak falan değil, mutluluğunu yansıtan “yüzündeki gülümseme”dir. Gökçe’nin düğün videosunun her saniyesinde etrafına saçtığı gülücüklerdir esas “sembol” olması gereken.

Belki bir ülkenin ekonomik verileri “yüzlerdeki gülümse” ile ölçülemeyebilir ama yuva kurmuş bir kadının yüzündeki gülümsemedir sevdiklerini mutlu eden! Gerisi boş, gerisi kendi özelidir.

Bir gün biz kız evladım olursa ve ömrüm de yeterse ona düğün öncesi diyeceğim tek şey; “Sakın evden çıkarken benden beline kuşak bağlamamı isteme, yüzüme bak gözlerinden anlarım mutlu olduğunu. O da bana dünyada ve ahirette fazlasıyla yeter” olacaktır. Bence siz de bunu yapın ve kuşakların rengine göre sizi eleştirme cürretinde bulunan o zihniyete en güzel cevabı mutluluğunuzla verin. Sonra da bol bol nazar duası okuyun 🙂

Sinan Güzel
Gen. Yay. Yön.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu