Berrak Tüzünataç çok sevdiği senaristlik merakını anlattı

Takip Et:
Berrak Tüzünataç çok sevdiği senaristlik merakını anlattı
Berrak Tüzünataç çok sevdiği senaristlik merakını anlattı

Ünlü oyuncu Berrak Tüzünataç, senaryoculuğun yaşamından çıkmasını hiç istemediğini açıkladı. İlk parasını çocukken boyadığı taşları satarak kazandığını açıklayan hoş oyuncu çekimlerde başına gelen uğursuz bir hatırasını da paylaştı. Tüzünataç, “Oyuncu olmasaydım tasarımla ilgilenirdim ya da iç mimar olabilirdim” dedi.

Trendyol’un Instagram hesabı üzerinden canlı hakikatleşen “Mert Vidinli’yle Sıkıştıran Sualler” programının bu haftaki davetliyi Berrak Tüzünataç oldu.

Tüzünataç, unutamadığın seyahat hangisiydi biçimindeki suali “Bir yıl gibi bir müddet New York’ta yaşamıştım, son bir buçuk ayına Özge gelmişti.
Yaşamımda hiç unutmayacağım bir dönemdi, çok zevkliydi” diye cevapladı. Pandemi tamamen bitse dahi çok uzun uçmaktan korkabileceğini belirten Tüzünataç, “Yeniden de hemen süratlice bir Atina’ya gitmek isterdim” dedi. Pandemi evvelinde seyahatlerinde hep uçak seçtiğini ifade eden Tüzünataç, bu yaz tüm seyahatlerini otomobille yaptığını ve araba yolculuğundan çok zevk aldığını açıkladı.

“Yazlıkta taş boyayıp satardık”

İlk parasını çok ufak yaşlarda kazandığını belirten Berrak Tüzünataç, “Ticarete erken atıldım.
Ailelerimiz de biz motive olalım diye alıyordu. Tüm parayı da dondurmaya yatırıyorduk” dedi.

 

“Ekmek çiğneyip alnıma yapıştırdı”

Çekimlerde başına gelen şanssız bir hatırasını paylaşan zaferli oyuncu, “Bir film sürüklüyorduk ve teknede bir sahne vardı. Yelkenli bir tekneydi, tentesini toplamaları gerekiyordu. Ben koltukta otururken, tente ellerinden kaydı ve o koca boru kafama indi. Kafamı kaldırdığımda alnım iri şişmişti. Teknenin kaptanı ekmek çiğneyip alnıma yapıştırmıştı.
Bir insanın hayal ettiği bir şeyin hakikatleşmesi çok hoş bir duygu. Bu mevzuda çalışmaya devam ediyorum. Oyunculuk ile senaryoculuk arasında bir seçim yapmak asla istemem. Şayet oyuncu olmasaydım tasarımla alakalı bir şeyler yapabilirdim. İç mimar da olabilirdim” dedi. Tüzünataç, Fi, Elveda Rumeli ve Biz Böyleyiz’in en beğendiği projeler, en yakın dostlarının ise özetle Biz Böyleyiz takımı olduğunu açıkladı.

“Makûs deneyimlerden ders almaya çalışırım”

Kendini galibiyetsiz sezdiği büyük bir deneyim yaşadığını belirten hoş oyuncu, “Güç bir dönemden geçiyordum, bu surattan kendime kızamadım.
Makûs deneyimlerden ders almaya çalışırım. Bunu yaptığımda bir zafersizlik gibi sezmiyorum. Iyi ki bunu yaşadım da bundan ders aldım diyorum” diye açıkladı.

“Vazgeçtiklerimden asla vazgeçmezdim”

Kendisine esin veren bireyleri belirleyen Tüzünataç “Tüm dış etkenlere karşın kendi olabilen, kendini keşfetmiş, sevilme üzerine değil de kendi orijinal sesini keşfetmiş bunu yaşayabilen herkes esin bana esin veriyor” dedi. Herşeye sıfırdan başlasa başkalarının görüşünden, fikirlerinden korkup vazgeçtiği şeylerden asla vazgeçmeyeceğini belirten oyuncu, kendini feminizm, atletizm ve kreativite sözcükleriyle belirledi.