Magazin

Berk Oktay’ın eski eşi Merve Şarapçıoğlu’nun hapsi isteniyor

Berk Oktay’ın sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınladığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski eşi Merve Şarapçıoğlu’nun “Zincirleme şekilde özel hayata ilişkin görüntüleri ve sesleri ifşa etmek” suçundan 6 yıl 3 aya kadar hapsi istendi.

Sanık Şarapçıoğlu ise “Bu suçu kesinlikle işlemedim. Bu olayda mağdurken şu anda sanık olarak yargılanmanın üzüntüsü içerisindeyim” dedi.

 

İstanbul 23. Duruşmada tanık olarak dinlenen polis memuru A.A., bu dosyanın soruşturmasını yürüttüğünü belirterek “Açılan sahte hesaplarla ilgili Merve Hanım ve Berk Bey yardım istedi. O süreçte Merve Hanım’la daha çok irtibattaydım. Kendisi bana sürekli olarak IP adresi tespit edilip edilemeyeceğini, yurt dışı kaynaklı hesapların tespit edilip edilemeyeceğini soruyordu. O dönemde birden fazla hesap açılmıştı. Akabinde Merve Hanım´ın kendi hesabı da çalındı” dedi. Merve Hanım’ın fotoğrafını istedim, o gün yalnız olduğu için fotoğrafını çekemeyeceğini söyledi. Fotoğraf o gün gelmedi, Merve’ye anlattığımı Berk Oktay’a da anlattım, yardımcı olmak için ısrar etti. Ben de bunun üzerine evlerine gittim” ifadelerini kullandı.

 

Evlerine gittiğinde sanık Şarapçıoğlu’nun fotoğraf çekilmediğini söyleyen tanık A.A. Bu esnada Berk Bey beni telefonundan aradı. Merve Hanım bana ‘sus’ işareti yaparak benim telefonumu alıp Berk Bey’le konuştu. Benim lavaboda olduğumu o nedenle telefonu kendisinin açtığını söyledi ama ben o sırada Merve Hanım’ın yanındaydım. Merve Hanım bana ‘Berk sorarsa fotoğraf çektik dersin’ dedi. Söz konusu fotoğraf günümüzde kullanılan telefonlarda zaman ayarı yapılarak kişinin tek başına da çekebileceği bir fotoğraftı.”Tanık polis memurunun ardından söz alan sanık Şarapçıoğlu, “Katiyen, Berk Bey’e çektik deriz, gibi bir şey demedim.” dedi.

Bilirkişi Tuncay Beşikçi ise duruşmada tanık olarak verdiği ifadesinde “Rapor kapsamında sanığın telefonunu, IP adres bilgilerini ve internet kayıtlarını inceledim. Bu paylaşımlar sanığın hesabı da dahil olmak üzere 12 hesap kullanılarak ve Türkiye´nin çeşitli illerinden IP adreslerine göre yapılmış. Sanıyorum burada dava konusu, paylaşımların sanığın bulunduğu ofisten yapılmış olmasıydı. Birincisi, bu durum sanığın aynı şifreyi kullanan hackerlarla aynı zamanda hesaba giriş yaptığı için olmuş olabilir. Şifre bilindiği sürece farklı yerlerden giriş yapılabilir. İkinci bir olasılık da zararlı yazılımlar yüklenerek aynı IP´den giriş yapılabilir. Dava kapsamındaki verilerden bunu kesin ve net olarak söylemek mümkün olamıyor” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu