Medya

Berk Oktay’dan ‘Savaşçı’ya manidar veda: “Kol kırılır yen içinde kalır!”

Fox TV’de yayınlanan Savaşçı dizisinin yeni bölümlerinin çekilip çekilmeyeceği merak konusuydu. Dizinin yapım şirketi, Berk Oktay ile anlaşıldığı ve çekimlerin başlayacağını söylemişti. Ancak, şok bir gelişme yaşandı ve dizinin başrol oyuncusu Berk Oktay, yaptığı açıklama ile diziden ayrıldığını duyurdu! Üstelik, ünlü oyuncu manidar bir açıklama yaparak kafaları karıştırdı!

Sezon başında dizinin başrol oyuncularından Berk Oktay ile anlaşma sağlandığı ancak Sarp Levendoğlu ve Murat Serezli ile görüşmelerin sürdüğü kaydedilmişti. Bu iddia üzerinden bir hafta kadar bir zaman geçtikten sonra Berk Oktay, Savaşçı dizisinden ayrıldığını instagram hesabından yaptığı uzun bir paylaşımla açıkladı.

Oyuncunun “Kol kırılır, yen içinde kalır” sözleri ile arka planda yaşanan anlaşmazlıklar olduğu ancak bunları iş ahlakı nedeniyle hakkında spekülatif bir açıklama olmadığı sürece konuşmayacağını dile getirmesi oldukça çarpıcıydı.

Berk Oktay, 99 bölüm yer aldığı diziye şu sözlerle veda etti:

“Herkese merhabalar. Öncelikle bana sonuna kadar güvenen, kalemiyle #savaşçı yı Türk Askerinin bir manifestosu haline getiren, Yarattığı ve üzerime biçtiği Kağan Bozok karakteri ile Sarı Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yolundan giden Türk Askerimizi ekrana yansıtan, bizlere Anıtkabir de üniformamızla saygı durusunda bulunma şerefini yaşatan senaristimiz Sn. Süleyman Çobanoğlu abime ve hikayeleri ve kalemleriyle muhteşem işler çıkartan @gul_guzelkaya ve @gulizarvatanlar hanımefendilere, işin başladığı ilk günden beri başımızda duran ve bizleri Kılıç Timi haline getiren abimiz herşeyimiz büyük komutanımız ‘Şeşe’ abime @bulentsevket, neler yaşadığımızı biz biliriz 4 sezon boyunca bu işe eli değip gerçek birer #savaşçı olan, işin gerçek sahibi tüm oyuncu arkadaşlarıma, tabii ki ‘Kılıç Timi’ ne, zorlu şartlarda kahrımızı çeken, ve 1 hafta gibi kısa bir sürede harika işler çıkartan tüm yönetmenlerime ve ekip arkadaşlarıma ve son olarak ama en büyüğü olarakta yaptığımız işi benimseyip bizlere alkışıyla güç veren ve evlerine kabul eden tüm seyircimize sonsuz teşekkür ederim… Yeni yolculuklarda görüşmek dileğiyle.”

SAVAŞÇI DİZİSİ DEVAM EDECEK Mİ?
Bu arada, Savaşçı dizisi devam edecek mi, final mi yapacak yoksa yeni transferlerle yoluna devam mı edecek henüz belli değil. Set arkasında gerginlikler yaşandığı belli ama yapım şirketi ile kanal kısa zamanda sorunları aşmak için kolları sıvamış. Bakalım, ilerleyen günlerde nasıl gelişmeler yaşanacak?

İlgili Haberler

Başa dön tuşu