Bergüzar Korel de Yılmaz Erdoğan’a cephe aldı!

Tüm sektör Yılmaz Erdoğan ve ekibine cephe almış durumda! Bergüzar Korel de Cem Yılmaz ve Birol Güven'in safına geçti...

0

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve kadrosunda Kıvanç Tatlıtuğ ve Bensu Soral gibi isimlerin yer aldığı “Organize İşler Sazan Saemalı” filminin vizyondayken Netflix’te yayınlanmasının yankıları dinecek gibi değil! Yılmaz Erdoğan’a ilk tepki Birol Güven ve Cem Yılmaz’dan gelmişti. Daha sonra o isimlere Şahan Gökbakar’ın da eklendiği öne sürülmüştü. Listedeki son isim ise, Bergüzar Korel oldu.

Engin Akyürek ile başrolü paylaştığı “Bir Aşk İki Hayat” filminin tanıtımı için bir aktivitede yer alan Bergüzar Korel’in sözleri, sinema dünyasındaki korku ve endişeyi adeta gözler önüne serdi!

Sinemaseverler, salonlarda hala gösterimde olmasına rağmen Netflix üzerinden “Organize İşler Sazan Sarmalı” filminin yayınlanmasının ardından sinema salonlarında film izlemeye ön yargıyla bakmaya başladı. Elbette, birçok sinema yapımcısı bu durumdan büyük endişe duyuyor. Bilet satamama ve yüksek bütçeli film çekememe korkusu yapımcılarla birlikte oyuncuları da sarmış durumda!

BERGÜZAR HAYRANLARINDAN DESTEK İSTEDİ: SADECE SİNEMADAYIZ!
Birbirinden ünlü oyuncular, “Biz Yılmaz Erdoğan gibi yapmayacağız ve filmimiz sadece sinemalarda yayınlanacak” diye açıklamalar yapıp izleyici kaybetmeme telaşına girdi. Cem Yılmaz o kapıyı açan ilk isimlerdendi. Birol Güven de Yılmaz Erdoğan’a tepkiliydi. Bergüzar Korel ise, filmlerinin yalnızca sinema salonlarında vizyonda olduğunu özellikle belirtip hayrnlarından destek istedi. Belli ki, yapımcılar bu konuda oyunculardan destek istemiş. Sinema izleyicisini kaybederlerse bir daha bütçeli yapımlar çekilemeyeceğinden korkan sektörün önde gelen isimleri, bu tip açıklamaları sık sık yapacak gibi görünüyor. Çünkü, ilk iki hafta Organize İşler Sazan Sarmalı filmini beyaz perdede izleyenler, yapımın internette bedava izletilmesinden sonra kandırıldıkları görüşünde birleşti.

Şimdilerde, BKM hariç tüm yapımcılar ve oyuncular kendilerinin böyle bir şey yapmayacağı konusunda izleyicileri ikna etmeye çalışıyor. Bergüzar Korel’in bu listedeki son isim olmayacağı aşikar! 2019 boyunca kim film çekse benzer açıklamalar yapacağını tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here