Berfu Yenenler’den karantina günleri çağrısı!

Eşi Eser Yenenler'le temizlik yaparken çekilmiş fotoğrafını yayınlayan Berfu Yenenler, “Karantina günlerinde kocaları göreve davet ediyoruz” dedi...

Takip Et:

Berfu Yenenler, koronavirüs‘ten korunmak amacıyla oğlu Kuzey ve eşi Eser Yenenler’le birlikte yaşadığı evi sık sık temizliyor.  Eşinden de yardım alan Berfu Yenenler, temizlik yaparken çekilmiş karelerini “Karantina günlerinde kocaları göreve davet ediyoruz” notuyla paylaştı. Geçen ekim ayında anne olan Berfu Yenenler, eve kapandığı bu süreçte spora da başladı: “Evde six pack’lerim erimeye başladı. Bugün itibarıyla spora başlıyorum.”

Eser Yenenler, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının Türkiye‘de ortaya çıkması ve vaka sayısının artmasıyla bir akım başlatmıştı. Tüm yetkililerin ve hekimlerin vatandaşları evden çıkmamaya tavsiye ettiği şu günlerde Yenenler, oğlu Kuzey ile fotoğrafını yayınlayarak “Evde keyfim yerinde” akımını başlattı. Yenenler paylaşımına şunları yazmıştı:

“Koronavirüs salgını varken biz de ailecek evdeyiz ve dışarı çıkıp başkasının sağlığını ve kendi sağlığımızı tehlikeye sokmuyoruz. Durumu hala hafife alıp sokaklarda fink fink gezen tozan arkadaşlarımız için de #evdekeyfimyerinde diye bir tag başlatıp durumun ciddiyetini hep birlikte evlerimizden paylaşım yaparak gösterebiliriz diye düşündüm. Siz de salgın sürecinde evinizde geçirdiğiniz eğlenceli vakitlerden #evdekeyfimyerinde tag’iyle paylaşıp bize katilin en beğendiklerimizi de hem story’imde hem de EYS’de kullanalım. Ayrıca İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç siz de evinizdesiniz dimi?”