Magazin

Berdan Mardini ve amcası arasında büyük gerginlik

Türkiye’nin en aktif haber masalarından biri olan Al Sana Haber’de yine olay var. Türkücü Berdan Mardini’nin amcası Şahin Karademir önceki gün bir restoranda saldırıya uğradı. Şiddet gören amca, şok bir iddiada bulunarak alacak sorunu ile ilgili mahkemelik olduğu Berdan Mardini’yi işaret etti: “Saldırganları biri azmettirdi. Onun kim olduğunu biliyorum. Bunu da karakolda ifade alan polis memurlarına söyledim” dedi.

Genel Yayın Yönetmenliğini Savaş Kalafat’ın, moderatörlüğünü Seyhan Soylu ve Gökay Kalaycıoğlu’nun yaptığı Al Sana Haber masası yine çok konuşulacak bir olaya imza attı. İddia sahibi ünlü türkücü Berdan Mardini’nin amcası Şahin Karademir’di. Dayak yediğini söyleyen amca, ünlü türkücüyle ilgili iddialarda bulundu.


Masa yorumcusu gazeteci Tayyar Işıksaçan’ın özel istihbaratı olan bu olay masaya yatırılırken, gazeteci Sinan Güzel de Berdan Mardini’yi canlı yayına bağladı ve ünlü türkücü, kalp ameliyatı için hastaneye yatan annesinin başucundan Seyhan Soylu’nun sorularını cevapladı.

Seyhan Soylu: Berdan’cığım bir iddia var. Şahin Karademir adında bir şahıs 40 milyon TL 2 milyon Dolar dolandırıldığını iddia ediyor. Bu gülyağı işiyle ilgili seni suçluyor. Berdan beni darp etti diyor. İddia var. Ne düşünüyorsun?
Berdan Mardini: Bu konuyu ispatlamayan şerefsizdir. Bunu yayınlayıp ispatını göstermeyen de şerefsizdir. Herkese tazminat maddi manevi dava açarım… Şöyle söylüyorum. Benim için hiçbir sıkıntı yok. Ben boşandığımda da aynı şeyler başıma geldi.
Seyhan Soylu: eski eşinle iş birliği içindeler mi?
Berdan Mardini: Öyleler zaten
Seyhan Soylu: Bu şahısla gül yağı işine girdin mi?
Berdan Mardini: Hayır. Bu kişi benim amcamdır, ona iş verdim. Ondan sonra bize ihanet etti o kadar. Darp etmekle ilgili benim neyim olabilir.
Seyhan Soylu: sen demişsin ki mallarınızı ipotek ettirin ben size daha sonra bu parayı vereceğim.
Berdan Mardini: Canım inan bana böyle yalan dolan işlere girmiyorum. Sana ne kadar açıklasam boş. Benim hikayem var. Hepsi mahkemede. Mahkemem devam ediyor.

Berdan Mardini’nin zehir zemberek açıklamasından sonra saldırıya uğrayan başı kan revan içinde ambulansla hastaneye kaldırılan amca Şahin Karademir de canlı yayına bağlandı… Tayyar Işıksaçan ve Seyhan Soylu’nun sorularıyla olayı anlatan amca Karademir şunları söyledi…

Tayyar Işıksaçan: Şahin Bey yanlış anlamıyorum değil mi? Sizin mallarınızı ipotek ederek banka kredisiyle size ortak oldu…
Şahin Karademir: Aynen öyle. Berdan Mardini Bey benim finans ortağım olduğu için para onun kontrolündeydi.
Seyhan Soylu: Berdan Mardini bu ortaklıkta para koydu mu?
Şahin Karademir : Onu belgeleyebiliriz. Krediler çekildi. Şirket üzerinde 6 milyon kredi çekmişiz zaten. Çok kredi çektik. Ortağım Berdan da borçlu bu kredilerden. Onlardan yana hiçbir sorunum yok. Benim sorunum onun şahsi borçlarından dolayı beni sıkıştırarak ekstra krediler almaya zorladı…
Seyhan Soylu: Ekstra krediler için onun borçlarını mı ödediniz?
Şahin Karademir: Hayır ödemedim. Beni tehditlerle ayırdılar. Bu şirket önce hanımlarımız üzerine kuruldu. Sonra Berdan Mardini kendi karısını şirketten ayırdı.
Seyhan Soylu: Boşanma sırasında mı?
Şahin Karademir: hayır boşanmadan önce ayırdı.
Tayyar Işıksaçan: Berdan Mardini eski eşiyle sizin bir kumpas kurduğunuzu iddia ediyor.
Şahin Karademir : Onunla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Ama kirli fikirlere sahip olduğunu öğrendik. Biz yıllardır ona yardımda bulunduk. Kaseti çıkacağı zaman şahitler de var. Stüdyo kirasına kadar ben verdim. Sahneye çıkacak televizyona çıkacak. İlk zamanlar elbisesine kadar ben almışım nankörlük yapıyor. Ben hiçbir zaman söylemedim. Klibine de sponsor olmuşum.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu