Medya

Bensu Soral Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Bensu Soral, 23 Mart 1991 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Ismi: Bensu Soral
Doğum Tarihi: 23 Mart 1991
Doğum Yeri: Bursa
Boyu: 1.73 m.
Kilosu:  55 kilo
Burcu: Koç
Göz Rengi: Yeşil
Eşi: Hakan Baş
Kardeşleri: Hande Soral, Bedirhan Soral
Instagram: https://www.instagram.com/bensusoral/
Evcil Hayvanları: Kedileri ve köpeği var.

Ailesi: Bursa İnegöl’de doğup gelişti.
Babasının mobilya mağazası var, annesi ise ev hanımı. 2018 senesinde iş insanı Hakan Baş ile evlendi. Çiftin çocuğu yok. “Babamın sesi hoştur, annem çok hoş fotoğraf yapar. Birbirlerine karşı hürmetleri ve aşkları hiç bitmedi.”

Çocukluk seneleri: Ufakken ressam olmak istiyordu. Lisede çok galibiyetli bir öğrenciydi. Üniversite imtihanına üç ay kala Hoş Sanatlar Kısmı’nde okumak istediğine karar verdi. Dershaneyi bırakıp çizim kursuna başladı, İstanbul’a, ablasının yanına gitti ve bir sene bir atölyede çizim eğitimi aldım.
Yalnızca şarkıcılık oynardık. Ama erkek kardeşim Bedirhan ile futbol maçı dahi yapardık. Birbirimize karşı acımasızdık ve bundan zevk alırdık.”

Eğitim yaşamı: İnegöl Turgutalp Anadolu Lisesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Grafik Kısmı’nde eğitimini bitirdi.

Oyuncu olmaya nasıl karar verdi? Usunda oyunculuk yoktu. Ablası Hande Soral’ın çalışma temposunu baktıkça netlikle ayak uyduramayacağını düşünüyordu.
Beni bir dizide ya da filmde oynatmak istediklerini açıklıyorlardı hep. Oyuncuların ne kadar çok çalıştıklarını baktığım için senelerce uzak durdum oyunculuktan. Ehemmiyet Günal, ablamın menajeri oldu. Benim de ajansa ve ilk işim olan ‘Yol Ayrımı’ dizisine girmem için ikna etti. Başlayınca bu iş çok güzelime gitti. Öneriler geldikçe de sınamak istedim. Iyi ki sınamışım, oyunculuğu çok hoşlandım.”

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon serüvenine, 2012 senesinde ‘Yol Ayrımı’  dizisiyle başladı.

Hangi proje ile parladı? ‘İçerde’ dizisinde canlandırdığı ‘Melek Yıldız’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Şahsiyet özellikleri: Kendini rahat, genç ve minimal biri olarak belirliyor.
Yeni tanıştığım insanlara karşı önyargılı olmayıp çok sıcak yaklaşırım. Hayvan hoşlanır ve insancılım. Rahatım. İçim dışım bir. Karşımdakine sezdiğim her şeyi alenen açıklarım. Sanırım burcumun özelliği Koç Burcu, biri makûs bir şey yaptığında hemen onu yaşamımdan çıkarıyorum. Yaşadığımız hoş şeyleri de unutup yalnızca makûs şeyleri andırıyorum. Bu surattan da hiç acı sürüklemiyorum. Kısaca benim dünüm yok, anım ve yarınım var.

Şahsi gelişim: Her yeni projeye başlarken muhakkak eğitim alıp kendini geliştirmeye çalışıyor yoksa, yerinde sayacağını galibiyetli olabileceğini düşünmüyor.
Nam dersleri de aldım ama bir projede şarkı açıklamak dışında, öyle sahneye çıkmayı düşünmüyorum.”

Düşünce yapısı: Bir insanı en güzel yapan şeyin ‘güzel bakmak’ olduğunu düşünüyor. “Beni hoş bulan insanlar da bende bunu bakıyor olabilirler başka bir deyişle onlara bakışımdaki samimiyeti sezdiklerini düşünüyorum.”

Sette nasıl birisi? Sette enerjisini en fazla düşüren şey beklemek.
“Hakan ile değişik işlerde olduğumuz için birbirimizi besleyecek çok fazla mevzu oluyor. O çok özel bir insan. Böyle bir karaktere, ruha aşık olmamak olası değildi. 10 sene sonra da umarım en az bugünkü kadar mutlu oluruz.”

İlk sinema filmi: Yılmaz Erdoğan/ Organize İşler: Sazan Helezoniyi

Aşka bakışı: “Aşk dünyanın en hoş ve en iyileştirici duygusu bence. Yaşamın esasında da netlikle aşkın olduğuna inanıyorum.
Tüm motivasyonum o. Kadın ve erkek arasında her zaman hürmet olmalı. Ne kadar içten olunursa olunsun, o hürmetten iki taraf da netlikle ödün vermemeli.”

Yaşama bakışı: Her zaman manasıyla hareket ediyor. Yaşamını etkileyecek bir gidişatla karşılaşırsa, günlerce düşünüyor. Aynı zamanda da mukadderatçı. “Başıma makûs bir şey gelse dahi, ‘Hayırlısı bu, cihan bana destek etti’ diye düşünüyorum. Enteresan Pollyanna’yım. Bu da yaşamı basitleştiriyor.”

İş yaşamına bakışı: İçindeki oyuncuyu açığa çıkarmak için, bol bol gözlem yapıyor.
Çok fazla yabancı film ve dizi izliyorum, o da eğitici oluyordur herhalde. En ehemmiyetlisi de oyunculuk eğitimi almaya devam ediyorum. Set etrafında, oyunculuğunu çok hoşlandığım akılda oyuncularla karşılıklı oynadığım sahneler en heyecanlandığım anlar. Bir de eşimden zaman zaman sete gelen sürpriz jestler tabii.

Kariyer tasarıyı: Yaşadığı sürece oyunculuk yapmaya devam etmek istiyor. “Ama bundan 10 sene sonrasını bırakın, 10 gün sonrası için dahi tasarı yapmıyorum.
Kariyerim hakkında aldığım en iyi nasihat: ‘Her zaman doğru insanlarla, nitelikli işler yap.’”

Gelecek Hayali: Amerika’da yaşamayı çok istiyor. “Hayallerimi hakikatleştirip oyunculukta kendimi ispatladıktan sonra New York’a yerleşmeyi ve bir ayağımın da burada olmasını hayal ediyorum. Dünyayı gezmek en büyük isteğim.”

Erkekte sürükleyicilik kriteri: Erkekte de bayanda da en önemsediği şey bakışlar. Gözlerini kaçıran insanlarla konuşmaktan rahatsız oluyor.
Muzu, elmayı bile kopararak yerim.”

Hobisi:  Uzun senelerdir motor kullanıyor. “Erkek kardeşim de ufaklığından beri motor kullandığı için iyice alıştırmıştı beni. Hoş havalarda her yere motorla gidiyorum. İstanbul gibi bir yerde çok riskli ama erişim açısından en tasasızı netlikle motor.”

Korkusu: Yükseklik fobisi.

Evde ne yapar? Çok fazla saplantılı titiz ve fantastik derecede kumpaslı.
Ardından spora gider. Akşamüstü de saat 16.00-17.00 arası şekerleme yapar. Çok trajik olduğunda ise coşmak için, yüksek sesle müzik eşliğinde dans etmeyi beğeniyor. Mutfakla da arası iyi, en hoş yaptığı yemek, zeytinyağlı dolma. “Mesela bir galaya katılacağım ve çok serim var. Hazırlanırken evi dağıtıyorum. O evi daha önceki haline getirmeden asla çıkamam. Bir lekeli kadeh dahi kalsa, üzerimde tuvaletle o kadehi devirir, evden öyle çıkarım. Bu da beni yoruyor.
Sağ kulağım kaşınırsa ardından sol kulağımı da kaşırım. Sanki şanssızlık gelecek gibi seziyorum. Etrafımdakiler bana ‘Acayipsin’ derler. Sanırım azıcık öyleyim.”

Makyajla arası nasıl? Çok fazla makyajı kendisine yakıştırmıyor. O surattan makyaj yapmayı hoşlanmıyor gereken zamanlarda ise natürel olmaya dikkat ediyor. “Allıkta şeftali tonlarını seçiyorum. Dudak Boyası için narçiçeği rengini kendime yakıştırıyorum. O da sade makyajıma renk katıyor.
“Zira çok pozitif bir film.”

Modayı takip ediyor mu? Modayı takip etmekten ziyade, değişik parçaları doğru kombinlemeyi beğeniyor. Tarzını ise, rahat, genç ve minimal olarak belirliyor. “Uzun, bol kazaklar ve uzun çizmeler kış aylarında en sık giydiğim şeyler.”

Asla vazgeçmeyecekleri? Bir tek hoşlandıklarından vazgeçemez.

Tarz ikonu kim? Kate Moss’un tarzına bayılıyor.

Neye para harcar? Her sezon kesinlikle takı ve pabuca para harcıyor.
Tasarımını sevdiğim çanta ve pabuçları markasına bakmadan alıyorum.”

En hoşlanmadığı özelliği? Unutkan oluşu.

En hoşlandığı özelliği? Çok kumpaslı ve disiplinli olması.

En fazla neye hiddetlenir? Palavraya tahammülü yok.

DİZİLERİ

2012-Yol Ayrımı /Ayşe

2013/2014-Vicdan /Müge

2014-Boynu Bükükler/Miray

2015-Tatlı Ufak Palavracılar /Aslı

2016/2017-İçerde /Melek Yıldız

FİLMLERİ

2019 -Organize İşler: Sazan Helezoniyi /Nazlı Noyan

2020- Drunk on Love / Maryam

ÖDÜLLERİ

2015-42.Pantene Altın Kelebek Ödülleri /Pantene Yıldızı Parlayanlar

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu