Medya

Beni Bırakma dizisinin çalışanı koronavirüsten vefat etti

Atv ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan “Beni Bırakma” dizisinde koronavirüs kabusu yaşanıyor. Set çalılanı yakalandığı covid-19 nedeniyle yaşama tutunamayıp hayatını kaybetti.

KAMERA ASİSTANI YAŞAMINI YİTİRDİ!
Sude Doğar, Emrah Akduman, Berkay Veli, Esengül Aypek ve Çağla Çukurova’nın başrolleri paylaştığı diziden gelen ölüm haberi büyük panik yarattı ve tüm ekibi üzüntüye boğdu.

Dizi setinde kamera asistanı olarak görev yapan Mert Dizemen koronavirüsten hayatını kaybetti.

Oyuncular Sendikası’nın duyurduğu ölüm haberi sadece dizi çalışanlarını değil sektörde de derin üzüntü yarattı.

Yapılan duyuruda “Beni Bırakma dizimizde Kamera asistanı olarak çalışan Mert Dizemen maalesef vefat etmiştir.. Genç yaştaki bu kayıp hepimizi derinden üzmüştür.’ denildi.

Mert Dizemen’in 30 Ekim’de test yaptırdığı ve Covid testinin pozitif olduğunun belirlendiği bildirildi. Genç asistanın karantinaya girdiği belirtilirken yaşanan gelişmeler şöyle aktarıldı:

“Düne kadar (6 .11. 2020) süreci çok hafif atlattığını arkadaşlarıyla paylaşmış durumunun iyi olduğunu dile getirmiştir. Adli merciler ölümü şüpheli bulmuş ve gerekli adli süreci başlatmışlardır. Mert arkadaşımız sadece Beni Bırakma setimizde çalışmış olup Acemi Anneler dizisinde hiç bir şekilde görev almamıştır. Sigortalı personel listesinde de Mert’in Beni Bırakma dizimizi gerçekleştirdiğimiz Dizi Yapım ltd Şti nde çalıştığı görülmektedir. Hepimizin başı sağolsun. Allah rahmet eylesin.”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu