Kültür ve Sanat

Ben Wheatley, Pandemi Sürecine Odaklanan Bir Korku Filmi Çektiğini Açıkladı

Ben Wheatley, bir sonraki ay Netflix’te yayınlanacak Rebecca’yı bitirdikten sonra pandemi sürecine odaklanan düşük bütçeli bir fobi filmi sürüklediğini açıkladı.

Free Fire, Kill List, High Rise gibi alkış kazanan filmlerin yanı sıra Doctor Who, Strange Angel gibi dizilerde de rejisör koltuğuna oturan Ben Wheatley, koronavirüs ile ilgili bir film hazırlıyor. Son olarak İngiliz yazar Daphne du Maurier‘in daha evvel Alfred Hitchcock tarafından adapte edilen 1938 tarihli Rebecca romanının yeni adapte etmesine imza atan rejisör, sıradaki büyük projesine geçmeden evvel pandemiyi mevzuyu alan filmi izleyicilere sunacak.
Rejisörün Rebecca’nın ardından bu filme geçtiği ve çekimlerin takribî 15 gün sürdüğü belirtiliyor. Wheatley, filmle alakalı ilk haberlerin ortaya çıkmaya başlamasının ardından filmle alakalı açıklamalarda bulundu.

Ben Wheatley, Bütçenin Film Yapım Tecrübesini Değiştirdiğini Düşünüyor

Wheatley, filmlerin cinslerinin tanımlanmasında mevzuların olduğu kadar ekonomik ebatlarının da ehemmiyetli olduğunu dile getirdi.
Çok minik bütçeli, minik bütçeli, orta bütçeli ve büyük bütçeli filmler gibi. Bu da film yapım tecrübesini değişikleştiriyor” ifadelerini kullandı.

Rejisörün açıklamalarından pandemi ile alakalı yapacağı filmin mütevazı bir bütçesi olacağı anlaşılıyor. Wheatley, bu filmi azıcık da karantina sürecinde usunu başında yakalayabilmek için yaşama geçirdiğini açıklıyor.

Wheatley filmi devam etmekte olan koronavirüs krizinin bir yansıması olarak belirliyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu