Sinan GüzelYazarlar

Ben Fero rezaletinin perde arkası!

4 Ağustos akşamı yurt dışında yaşayan arkadaşım bir video gönderdi. ‘Sen kesin yayınlamazsın ama bak burada ne var’ dedi. İzledim, ekibi aradım ‘Yayına hazırlayın’ dedim. ‘Abi emin misin’ diyen editörüme, “Ben, aşırı erotik ve teşhirci görüntülere karşıyım. Bu ise, şöhreti hazmedemeyen bir yıldız adayının ‘ibret verici’ görüntüsü! Özendirici değil, mide bulandırıcı! 24 saat yayında kalsın herkes görsün sonra videoyu silin, haber metni sitede kalsın” dedim. Nitekim, öyle de yaptık. Birilerinin bu olayı görmezden geleceğini, başka birilerinin de “Ne olacak kazandığı parayı harcıyor, herkes özgürdür” gibi palavralar sıkacağından emindim. Maalesef, öyle oldu. Medyanın yüzde 80’i ilk gün haberi görmek istemedi. Kalanların bir kısmı da içeriği yanlış kopyaladı.

Neydi o yanlışlar?

Birincisi; Ben Fero’nun kucak dansı yaptırdığı kadın onun ‘hayranı’ değil. Yanlış bilgi, biz öyle bir şey yazmadık. O kulüpte ücret karşılığı çalışan bir kadın ve Ben Fero’yu tanımıyor bile! İkincisi; “Ben Fero, o görüntüleri yayınlayınca tepki topladı” diye yazanlar olmuş. Bu da yanlış bilgi! Ben Fero yayınlamadı. Görüntüyü, bir arkadaşı story’sinde paylaştı.
Neden mi haber yaptık? – Gizli çekim değildi, Ben Fero kameraya poz veriyordu. Sanki, Ankara’nın Bağları’nı oynuyormuş gibi rahattı! Mahrem bir ev ortamı da değildi. Yani, basının yayınlama hakkı doğmuştu.

– Özgürlük, başkasını rahatsız ettiğin noktada biter. Burası Türkiye Cumhuriyeti ve burada bir ‘sanatçı adayı’ olarak, Türk halkının ödediği konser biletlerinden para kazanıyorsan “Türk halkının manevi değerlerine ters düşen ahlak dışı” görüntüler sergileyip “poz” veremezsin! Bu ülke Barış Manço’ları, Cem Karaca’ları, Sezen Aksu’ları yetiştirmiş bir ülke! Burası 50 Cent’in değil, Barış Manço’ların ülkesi!

Yorumları okudum, çoğunluk Demet Akalın’a yüklenmiş. Onun bir suçu yok, oğlu ya da kardeşi değil. Kendi adına yapılan şarkıyı desteklemesi çok normaldi. Ancak, büyük fırsatı kaçırdı. “Yaptığın çok yanlıştı. Şimdi ben çocuklara senin şarkını nasıl önereceğim?” diyerek tepki verse büyük takdir toplardı. O ise, suskun kalan grupta yer aldı.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu