Sinan GüzelYazarlar

Ben Fero, Mero ve Reynmen neden dışlanıyor?

Reynmen, “Ela” ile yeni bir rekor kırınca bazı ünlüler “Sahte tıklama” suçlaması yapıp genç adamla polemiğe girdi. Kıskançlık mıydı? Olabilir! Reynmen’in “Ezikçe” diye karşılık vermesi doğru mu? Elbette hayır! Bir kere haddi değil. Karşısında Demet Akalın ve Işın Karaca gibi bu işe yıllarını vermiş iki yorumcu var. Kendisini eleştirenlere küfür etmesi ise, yanlışın en büyüğü! Reynmen’in artık bir karar vermesi gerekiyor. Küfürlü konuşarak (ki çok yanlış) eğlendiren bir fenomen mi olacak, yoksa “Ben de çok dinlenen bir yorumcuyum” diyerek şarkıcılıktaki iddiasını mı sürdürecek? Bu konuda kimlik bunalımı yaşadığı izlenimi bırakıyor. Türk halkı; küfür eden yaramaz bir çocuğu, bugüne kadar hiç o yolu tercih etmeyen müzisyenlerle aynı kefeye koymayacaktır.

Demet Akalın’ın kendi albümü pek tutmadı ama adına yazılan şarkı Ben Fero’yu zirveye taşıdı. Bu proje Demet’in de markasını yüceltti! Mero ise, “Olabilir” ile 1 ayda 75 milyon izlenmeyi aştı. Şahsi görüşüm; diğer iki şarkıdan çok daha iyi! Adana sokaklarında çekilen klibi de öyle!

BU ÇOCUKLARIN BİR DERDİ VAR!

Ekip arkadaşlarıma müzik sektörünün önemli isimlerine bu üçlünün başarısına yorumlarını almalarını istedim. Alınan yanıtlar çok manidar; “Onlar da kim? Yorum yapmak istemiyoruz”! Yani, onları yok sayan bir grup var. Sahte tıklama iddiasını MÜYAP’ın Youtube yönetimine yaptığı başvurunun sonucu netleştirecek ama ‘Yok sayma’ olayı bu gençleri daha da büyütür.

Reynmen ve Ben Fero popüler kültürü eleştirirken, Mero ise arka sokaklardaki gençlerin dili olduğu şarkılar yapıyor. İlgi görüyorlar çünkü anlatacak bir “dertleri” var. 80’lerdeki arabeskçiler ve 90’lardaki pop yıldızları gibi! Tek farkları üslup! Orhan Gencebay ve Zeki Müren’le büyüyenlerden Sezen, Musti ve Tarkan’la yetişen 90’ların gençliğine geçişin ardından, “Z kuşağı” denilen 2000’lerin gençleri bu ismleri seviyor ama “Küfüre kaçan üsluba” çok da sıcak değiller. Özetle; iki tarafın da bu “polemikler”den alacağı dersler var.
(Sinan Güzel/Genel Yayın Yönetmeni)

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu