Bay Yanlış ve Gençliğim Eyvah dizilerinin final yapmasına şaşırmadık!

Takip Et:
Bay Yanlış ve Gençliğim Eyvah dizilerinin final yapmasına şaşırmadık!
Bay Yanlış ve Gençliğim Eyvah dizilerinin final yapmasına şaşırmadık!

Magazinn / Ayrıntı – Fox TV ekranında izleyicilerle Cuma akşamları buluşan Bay Yanlış dizisi, ilk başladığında özellikle yurt dışı satışlarının öne çıkartılacağı öğreniliyordu. Çünkü hem Can Yaman hem de yapımcı Faruk Turgut, niyetlerinin romantik komedi yapımlarının mükemmel satıldığı yurt dışındaki izleyicilerin seveceği bir dizi yapmak olduğunu açıklamıştı.

Bay Yanlış dizisi de Fox TV ekranında 14. kısmıyla final yapacak belki ama, yurt dışına satış yapılabilecek kadar kısım çekilmiş oldu.
Oyuncu, “Seyirci ile bütünleşmesi gereken bir mevzu var neticede. Aynı tepkini, istediğimiz tepkini almadığımız zaman neticede diziler bitebiliyor” diyerek reelinde yapımın izleyicilerle bütünleşemediği için final yaptığı hakikatini ifade etti.

Eş bir gidişatı atv de yaşıyor. Pazartesi akşamları yayınlanan Gençliğim Eyvah dizisi 17.kısımla beraber önümüzdeki hafta sona erecek. Milliyet Sokak yazarlarından Sina Koloğlu, iki yapımın da final yapıyor olmasını afallamıyor.

Koloğlu, köşe yazısında şu ayrıntılara dikkat çekti:

“‘Bay Yanlış’ final yapıyor.
Özetle, bu senenin ‘romantik komedileri’ açmadı… Bu arada yurt dışı satışlarıyla emele erişildi diyebiliriz. Daha iyi bir senaryoyla her bir ‘romantik komedi’ dizimizin izlenmesi değişik olabilirdi.

‘Gençliğim Eyvah’ da final kararı aldı. Dizi başladığında “Yeni iş ‘Gençliğim Eyvah’ başladı. Cengiz Bozkurt, Levent Ülgen, Günay Karacaoğlu, Ulviye Karaca ve Beyti Engin bir yanda, genç dostlar öbür yanda! Senaryo, ah senaryo!” diye yazmışım.”

.