Kültür ve Sanat

Battlestar Galactica filmi geliyor

X-Men serisini sinemaya taşıyan Simon Kinberg’ün yeni bir Battlestar Galactica filmi ile izleyici karşısına çıkacağı açıklandı. Universal Pictures’ın yapımını üstlendiği filmde Kingberg’e, yapımcı Dylan Clark eşlik edecek.
İlk kez 1970’lerin sonunda yayımlanan Glen A. Larson imzalı dizinin ömrü kısa sürmüş ancak 2004’te Syfy kanalında tekrardan ekrana dönmüştü. 2009’a kadar devam eden bilim kurgu dizisi böylece bugünkü popülaritesine ulaştı.

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica konusu

“12 Koloni” adı verilen bir gezegende insanlar ve yıllar önce insanlar tarafından yaratılıp daha sonra kontrolden çıkan “Saylonlar” adlı robotlardan oluşan bir koloni yaşamaktadır. Yaklaşık 50 yıldır birbirlerine herhangi bir saldırıda bulunmayan bu iki taraf arasındaki ateşkes ise Saylonlar’ın 12 Koloni’deki büyük çaplı merkezlere bombalar yerleştirip bu merkezleri yok etmesiyle son bulmuştur.

Bu noktadan sonra insanların, Saylonlar’a karşı çıkabilmesi pek mümkün değildir. Bunun sebebi ise Saylon isimli robotların insanların elindeki silah araçlarını çok daha üst modellerini icat etmiş ve bunları kullanıyor olmalarıdır. Bu şekilde köşeye sıkışmış olan insanların tek umudu Battlestar Galactica isimli bir uzay gemisidir. Projeyi Mr. Robot’un yaratıcısı Sam Esmail üstleniyor.

Filmin ne zaman izleyiciler ile buluşacağı ve oyuncu kadrosu gibi detayları henüz bilinmiyor. Ancak yakın zaman önce kadın casuslarla ilgili The 355 filmini tamamlayan Kinberg’ün, Apple TV+ için Invasion dizisini, yine Apple için Idris Elba’lı bir casus filmini ve Netflix için Here Comes the Flood’u hazırladığını biliyoruz. Battlestar Galactica filmine de bu projelerin hazırlıklarının tamamlanmasının ardından başlanacak.
Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu