Müzik

Başak Mecitoğlu’dan ‘Bir Daha Dönme’

10 yıldır süregelen müzik hayatında kurduğu hayali çocuklarını büyüttükten sonra gerçekleştirme fırsatı bulan Başak Mecitoğlu, sözü ve müziği kendisine ait, düzenlemesinde Cihan Yılmaz imzası taşıyan şarkısı ‘Bir Daha Dönme’yi müzikseverlerle buluşturdu. Bir Daha Dönme başta YouTube olmak üzere tüm dijital platformlarda yerini aldı. Başak Mecitoğlu, Bir Daha Dönme isimli çalışmasının video klibini Hatay Samandağ’a bağlı Batıayaz’da çekti. Kısa sürede ilgi görmeye başlayan şarkıcı, müzik dünyasında çıkışa geçmeye hazırlanıyor.

Başak Mecitoğlu, geçtiğimiz yıl yaz aylarında çıkardığı albümde Nihat Mugil ile yapmış olduğu Bile Bile düetini ve akustik olarak seslendirdiği Unutama Beni, Ay Gız, Gözyaşlarım Anlatır, Islak Islak ve Yalnızlık Senfonisi parçalarını dinleyicilerinin beğenisine sunmuştu.

KORONAVİRÜS SONRASI MÜZİK SEKTÖRÜ TOPARLANMAYA BAŞLADI! 
Tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın ölümüne sebep olan koronavirüs, her ne kadar tamamen ortadan kaldırılamasa da etkisi azaldı. Salgın sebebiyle eve kapanan dünyada birçok sektör etkilendi. Müzik sektörü de onlardan biri oldu. Şarkıcılar, müzisyenler evlerine kapanırken tüm etkinlikler de iptal edildi. Yeni şarkı çıkarmaya hazırlanan birçok isim süreç içerisinde risk almak istemeyerek müzik çalışmalarını pandemi sonrasına bıraktı. Zira bir dönem sanatçılar stüdyoya bile gidemedi. Müzik susmaz düşüncesiyle çalışmalarına devam eden şarkıcılar ise yeni döneme hemen ayak uydurdu ve video kliplerine kadar çalışma ortamlarını eve taşıdı. Birçok isim klibini evinden çekerek farklı görüntülere imza atmış oldu.

Koronavirüs vaka sayısının azaldığı ve normalleşme sürecinin başladığı şu günlerde müzik sektörü de hareketlenmeye başladı. Hemen hemen her gün bir isim yeni şarkısının müzikseverlerin beğenisine sunmaya başladı. Konser takvimlerini açıklayıp sahneye çıkmaya başlayan şarkıcılar, hem şarkıları ile hem de sahne performanslarıyla hayranları ile buluşmaya başladı. Bazı şarkıcılar ise şarkı çalışmalarına yeni start verdi. Tüm bu gelişmelerin gölgesinde son dönemde en dikkat çeken şarkı Norm Ender’in Konu Kilit’i oldu. Geçtiğimiz yıla Mekanın Sahibi ile damgasını vuran ünlü rapçi yeni şarkısı ile beklediğini bulamadı. Norm Ender’in Konu Kilit’i YouTube’ta beğeniden çok beğenmeme sayısı ile dikkat çekti. Bu durum sosyal medyada alay konusu oldu.

Başa dön tuşu