Müzik

Başak Gümülcinelioğlu Murathan Mungan şarkılarıyla mest etti

Turkcell Vadi Açıkhava, bu sefer dev bir projeyi ağırladı. Birbirinden ünlü isimler serisinde Türk Edebiyat sahnesinin en güçlü kalemlerinden şair, yazar Murathan Mungan’ın sözlerini yazdığı şarkıları senfoni orkestrası eşliğinde söylediler.

Murathan Mungan Şarkıları konserinde sahne alan Başak Gümülcinelioğlu, sesi ve duru güzelliğiyle izleyenleri büyüledi. Oyuncu; beğeni toplayan performansında, Sezen Aksu’nun seslendirdiği Sevgili şarkısını yorumladı.


Başak Gümülcinelioğlu

Maskeli Balo, Telli Telli, Eskiden, Çember, Fırtına, Ağır Kapı, Nilüfer, Olmasa Mektubun, Aşk Yeniden gibi ezbere bilinen  Murathan Mungan imzalı şarkılar senfonik düzenlemelerle 19 Ekim akşamı Turkcell Vadi Açıkhava’da seyircisiyle buluştu.

Murathan Mungan Şarkıları-Senfonik projesinin kadrosunda Demet Sağıroğlu ve Ceylan Ertem gibi güçlü yorumcularla birlikte sevilen ünlü oyuncular da yer aldı. Yıllar önce oynadığı Rent müzikalindeki performansıyla çok beğenilen Pelin Akil, kendi yazdığı ve yorumladığı parça ile 2021 Number1 Video Müzik ödüllerinde “En İyi Dizi Şarkısı” ödülünü alan Başak Gümülcinelioğlu, oyunculukları kadar yorumcu olarak da çok beğenilen Uraz Kaygılaroğluve Tansel Öngel.

Alper Kömürcü yönetiminde 30 kişilik İstanbul Akademi Senfoni Orkestrası gecedekadrodaki sanatçılara eşlik etti.

Hiç ara vermeden 2,5 saat sahnede performans sergileyen senfoni orkestrası ve şarkılara sesleri ile hayat veren sanatçılar, izleyicileri büyüledi. Duygusal anların eğlenceli dakikalarla renklendiği konserde, izlemeye gelen binlerce kişi her bir şarkıya dev koro halinde eşilk etti.

Murathan Mungan’ın da seyiricler arasında olduğu konseri izlemeye gelenler arasında; Keremecem, Murat Dalkılıç, İpek Bilgin, Yargı dizisi oyuncuları, Seren Serengil gibi ünlü isimler de yer aldı.                                                          
Murathan Mungan’ın imzasını taşıyan şarkıların senfonik aranjmanları aynı zamanda projenin müzik direktörü de olan Alper Kömürcü’ye, ve proje daha önce Senfonik Şebnem Ferah, Senfonik İbrahim Tatlıses, Broadway’den İstanbul’a Müzikaller, Senfonik Divalar-Nilüfer gibi çok ilgi gören projelere imza atan Nurcan Karaca’ya ait.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
evden eve nakliyat İstanbul