Barry Jenkins, 2019 Yapımı The Lion King’in Devam Filmini Yönetecek

Takip Et:
Barry Jenkins, 2019 Yapımı The Lion King’in Devam Filmini Yönetecek
Barry Jenkins, 2019 Yapımı The Lion King’in Devam Filmini Yönetecek

2019 yapımı The Lion King’in devam filmi için hazırlıklara başlandı. Devam filmini Oscar mükâfatlı rejisör Barry Jenkins idareyecek.

Gelmiş geçmişlerin en iyi animasyon filmleri arasında yer alan Aslan Kral – The Lion King‘in live-action yine çevrimi geçtiğimiz senenin temmuz ayında vizyona girdi ve sinema sevler tarafından alakayla karşılandı. Iron Man ve The Jungle Book gibi filmlerin rejisörü olan, son günlerde ise The Mandalorian dizisiyle isminden söz ettiren Jon Favreau‘nun idarediği film eleştirmenler tarafından pek hoşlanılmamış olsa da, bu vaziyet gişede büyük bir zafer yakalamasına mani olmadı.
Nitekim geçtiğimiz aylarda The Lion King’in devam filmine yönelik ilk fısıltıları dinlemeye başladık. Şimdiye kadar yalnızca dedikodudan ibaret olan devam filmi, bugün sürpriz bir gelişmeyle beraber doğrulandı.

The Lion King’in Devam Filmi, Barry Jenkins Yönetiminde Yaşama Geçirilecek

The Lion King’in devam filmini, kendi neslinin en coşku verici sinemacılarından biri olan Barry Jenkins idareyecek.
Jenkins, If Beale Street Could Talk’tan sonra ise coşkuyla beklenen Amazon dizisi The Underground Railroad‘un ilk sezonunu idaredi.

Devam filminin senaryosunu, 2019 yapımı ilk filmin de senaryocuyu olan Jeff Nathanson kaleme alıyor. Devam filminin mevzusu şimdilik bilinmeyenliğini gözetiyor. Ancak filmin bir yandan Simba ve ona eşlik eden karakterlerin hikâyesini ileri taşırken, bir yandan da geçmişe dönerek Mufasa gibi karakterlerin hayatlarını anlatmaya devam edecek.
Ancak ilk filmin gişede yakaladığı büyük galibiyet ve Barry Jenkins’in projeye dâhil olması göz önüne alındığında, filmin Disney’in öncelikli projeleri arasında yer alacağı hipotez ediliyor.

Kaynak: Deadline

.