Magazin

Babil’in ilk 2 bölüm karnesi!

Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay ve Nur Fettahoğlu’nun aynı projede yer alacağı duyurulduktan sonra herkes bu güçlü kadronun nasıl bir dizi ile bir araya geleceğini merak etmeye başladı. Kadro şekillendikten sonra beIN Connect’te yayınlanacağı öğrenilen ve internete özel 40 dakikalık bölümlerle seyircisi ile buluşacağı söylenen Babil, Ay Yapım ve beIN Connect arasında çıkan anlaşmazlık sebebiyle televizyon ekranlarına taşındı.

Dijitalden televizyon ekranına nasıl uyarlanacağı merak edilen Babil, 2 saatlik bölümü ile televizyon dünyasına ayak uydurdu. İlk bölümü ile Star TV’de ekranlara gelmeye başlayan Babil dizisi, yayınlandığı ilk akşam sosyal medyanın gündemine oturdu. Twitter’da trend topic olan dizi, reyinglerde tatmin edici bir sonuç aldı. Total’de Arka Sokaklar ve Hercai’den sonra en çok izlenen dizi olan Babil, AB grubunda ise büyük bir başarı sağlayarak listeye 1 numaradan giriş yaptı.


Özellikle Vatanım Sensin’in ardından 3 yıl sonra ekranlara dönen Halit Ergenç ve geçtiğimiz haftalarda final yapan Kardeş Çocukları’nın Umay’ı Nur Fettahoğlu, oyunculuk performansı ile izleyiciden tam not aldı. 8 yaşındaki çocuklarının beyninde tümör olduğu haberini alan İrfan ve Eda çiftini canlandıran ikilinin sahneleri sosyal medyada birçok kez paylaşıldı. Ayrıca Ozan Güven‘in canlandırdığı Egemen karakteri ve Halit Ergenç‘in canlandırdığı İrfan karakterinin uyumu ve hikayesi izleyicilerin dikkatini çeken bir diğer ayrıntıydı. Dizinin kilit kadın karakterlerinin ise Birce Akalay‘ın canlandırdığı İlay ve Aslı Enver‘in canlandırdığı Ayşe olduğunun sinyalleri verildi.

AB GRUBUNDA ZİRVEYE YERLEŞTİ!

Kadrosu oyunculuk anlamında kendisini kanıtlamış isimlerden oluşan Babil dizisi, dün akşam ikinci bölümü ile ekranlardaydı. Dava haberlerinin gölgesinde yayınlanan ikinci bölüm reytinglerde dizi ekibinin yüzünü güldürerek, ilk bölümle aynı sıralamada yer aldı. Özellikle AB grubunda şimdiden geniş bir seyirci kitlesine ulaşan Babil, totalde de rakipleri Arka Sokaklar ve Hercai’yi zorlayacak gibi duruyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu