Babil dizisi neden izleyici desteğini kaybetti, işte çarpıcı gerçekler!

Takip Et:
Babil dizisi neden izleyici desteğini kaybetti, işte çarpıcı gerçekler!
Babil dizisi neden izleyici desteğini kaybetti, işte çarpıcı gerçekler!

Magazinn / Ayrıntı – Star TV ekranında Cuma akşamları yayınlanmakta olan Babil dizisi, ilk sezon büyük bir çıkış yapmıştı. İzleyicileri saran bir yapımdı. Çünkü verdiği iletiler, yaşama dair çok eforlu bir duruşu da simgeliyordu.

Ancak zamanla işler değişti, Babil dizisi ileti vermek yerine mevzuyu yeniden aşka bağladı. İşte bu noktada da izleyici alakası iyiden iyiye eksilmeye başladı. Babil’in ikinci sezonu devam ediyor, ancak daha önceki şaşalı günlerini çok arıyor.

Halit Ergenç yeniden şahane oyunculuğu ile döktürüyor.
Onur Saylak, alaka baktı ama Ozan Güven’i unutturamadığı da bir asıl. Aslı Enver, Birce Akalay ve Mesut Akusta işleri hoş yapıyor. Bir de Selahattin Paşalı gayet galibiyetli… Peki bunca pozitif yana karşın neden Babil dizisi daha önceki günlerini arıyor.

Bunun altında senaryonun artık yeterince alaka bakmaması uyuyor. Milliyet Blog yazarlarından Anibal Güleroğlu, diziyle alakalı ehemmiyetli ayrıntıları aşağıdaki iletisiyle paylaştı:

‘Babil’bu sezon bekleneni niçin veremedi derseniz… Geçtiğimiz dönem değişik ve iletici başlangıç yaparak umut taahhüt eden dizi, yeni sezonda içeriğini merak ve coşku uyandıracak stilde geliştiremedi.
Ancak en ehemmiyetli yanılgı, İrfan-Egemen-Süleyman karakterlerinde vakanın aşk ve kıskançlığa bağlanmış olması!

Gerçi İrfan şimdilerde İlay’a karşı ‘Benim tek düşüncem oğlum’ havasını basıyor ama… Aslı bilince bu hava da sönecek nasılsa. Ayrıca Eda’nın tutumu da gösteriyor ki işin esası, kısa yoldan vurgun bir yerinizi incitenlerin kumpasından ve haksızlıkları tespit etmekten ziyade aşkın üstüne planlanmış. Bunun içinde ne güncel negatifliklere karşı sergilenen ileticiliğin ehemmiyeti kalıyor ne de oyuncu performanslarının.