Sağlık

Ayvanın sağlığınıza 5 mucizevi faydası!

Oldukça sert ve ağızda uyuşturucu bir tat bırakan ayvanın mucizevi faydaları bulunuyor. Kış ve ilk bahar aylarında ortaya çıkan ayva düzenli tüketiminde sağlığınız için önemli bir koruyucu haline geliyor. Uzman doktorlar günde en az 1 kez ayva tüketilmesini öneriyorlar.

Peki bu ayva meyvesinin sağlığımıza ne gibi yararları var gelin birlikte inceleyelim.

1- Bağırsak hastalıkları

Ayva içerisinde barındırdığı lifler sayesinde sindirim sisteminizi adeta sıraya çeker ve düzene bindirir. Ayva bağırsaklarınızı hareketlendirerek hem hızlı kilo vermenizi sağlar hemde kabızlık için büyük bir rol oynar

2- Grip

Kış aylarının baş belası olan gribe karşı ayva meyvesi birebirdir. Ayvanın içerisindeki vitaminler sizi gribe karşı koruyacak olan adeta bir grip savar rolündedir

3- Adet kanamaları

Düzensiz adet yaşayan kadınlar için birebir doğal bir ilaçtır ayva. İçerisindeki barındırdığı vitaminler sizi mutlu etmeye yol açar. Adet öncesi bir kaç gün önce sıkça ayva tüketmeniz sizi hem mutlu eder hemde adet kanamalarınız düzene biner.

4- Baş ağrısı

Ayva bal ile tüketildiği vakit baş ağrısına iyi geldiği gözlemlenmiştir. Ayva çiçeğini kaynatıp bal ile karıştırıldığı takdirde baş ağrınızı dindirecektir.

5- Göz sağlığı

Ayva gözünüzde oluşan kızarma ve içerisinde hissettiğiniz parçacık gibi olan arpacığa iyi gelmektedir. Ayvayı tükettikten sonra ayva çiçeğini kaynatarak çıkan suyunu gözünüze pansuman yaparak yaklaşık yarım saat beklettikten sonra gözünüz dinlenecek ve gözünüzde oluşan kanlanma ve arpacık yok olacaktır.

Yenilmesi ve yutulması zor olan ayvanın bir çok sağlık problemlerine ilaç niteliğinde dokunuşları vardır. Ayva tüketimi sağlığınız için büyük önem taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu