Avatar Atakan hakkında verilen karar belli oldu!

Avatar Atakan, "Türk Milletini, Cumhuriyetini ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni alenen aşağılama" suçundan beraat etti...

Takip Et:
avatar-atakan-beraat-etti

Avatar Atakan olarak tanınan Çağan Atakan Arslan’ın geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan videosu gündeme bomba gibi düşmüştü! Videonun sosyal mecralarda yayılmasıyla Atakan Arslan’a “Türk Milletini alenen aşağılama” suçu dolayısıyla 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Bugün yapılan duruşma sonucunda Avatar Atakan’ın videosunda suç kastı ve suç unsuru bulunmadığı için duruşmanın hakimi sanığın beraatine karar verdi.

Bakırköy Adliyesinde görülen davaya sanık sıfatıyla Çağan Atakan Arslan ve avukatı katılırken videoyu çeken Avatar Atakan’ın yakın arkadaşı Murat Ismık tanık olarak çıktı. Tanık Mustafa Ismık çekimin kendisinin yaptığını ve kendi aralarında şakalaşarak küfürlü konuştuklarını söyledi. Ismık, Atakan Arslan’ın o esnada kulaklığı ile müzik dinlediğini ve kimseyi duymadığını söyledi. Bulundukları ortamın kalabalık olmasından dolayı seslerin bir hayli karışık ve yoğun olduğunu ifade etti. Avatar Atakan’ın aynı zamanda kazandığı madalyalar boynundaydı ve onların da birbirine çarpıp ses yaptığını söyledi. Arkadaşlarının Atakan Arslan’a sorular sorduğunu ve Atakan’ın yüksek ses yüzüne hiç bir şeyi anlamayıp alakasız cevaplar verdiğinin altını çizdi. Atakan’ın verdiği cevapları samimiyetsiz bir şekilde anlamadan verdiğini söyleyen Ismık, özel telefonundaki videonun nasıl başka kişilerin eline geçtiğini bilmediğini söyledi.

Duruşmanın hakimi sözü Çağan Atakan Arslan’a verdi ve kararı vermek için Avatar Atakan’ın son kez dinlendi. Atakan Arslan kendisinin milli sporcu olduğunu ve ülkesi adına bir çok madalya getirdiğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyada temsil ettiğini ve ülkesi için savaştığını söyleyen Arslan, kesinlikle Türk milletine hakaret etmediğini vurgulayarak beraatini istedi. Avukatının söz hakkı almasıyla birlikte müvekkilinin kasıtlı suç işlemediğini ve videonun hukuki delil olmadığı gerekçesiyle Çağan Atakan Arslan’ın beraatini istedi.

Duruşmanın hakimi, CMK 223/2-c maddesine göre sanık Çağan Atakan Arslan’ın beraatine karar verdi. Hakim beraat kararını açıklamasıyla ülkemizi temsil ettiğin ve milli sporcu olduğun için senden böyle bir şey beklemiyoruz dedi ve mahkeme sona erdi. Avatar Atakan mahkemenin ardından çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bu videonun kendisine zarar vermek için sızdırılmış olduğunu söyledi. Adaletin yerini bulduğu için mutlu olduğunu söyleyen Atakan Arslan, atılan iftiraların yersiz olduğunu bir kez daha kanıtlamış olduk dedi. Kendisi hakkında asılsız ve yersiz iftira atanlar içinde ayrı ayrı şikayet edeceğinin altını çizen milli sporcu, kendisinin bu tarz olaylarla gündeme gelmek istemediğini söyledi.