Avatar 2’nin çekimleri tamamlandı

Takip Et:
Avatar 2’nin çekimleri tamamlandı
Avatar 2’nin çekimleri tamamlandı

Koronavirüs nedeniyle kerelerce ertelenen Avatar 2’nin çekimleri sonunda bitirildi. 2009 senesinde vizyona giren ve gişede büyük bir galibiyet elde eden Avatar’ın devam filmlerinin geleceğini ve 2. filmin uzun bir müddettir çekim evresinde olduğunu öğreniyorduk. Ancak Koronavirüs sebebiyle çekimlere ara verilmesinin ardından ne kadar ilerleme katedildiği merak mevzusuydu.

avatar 2

James Cameron, “Avatar 2” çekimlerinin tamamen bittiğini açıkladı

İlk filmin çok beğenilmesi de ele alınırsa toplamda ikişer sene arayla yayımlanacak 4 yeni Avatar filmi tasarlanmıştı.
filmin de %95’ini sürüklediğini şu sözleriyle ifade etti:

“COVID, herkesi olduğu gibi bizi de bir yere çarptı. Takribî 4,5 ay kaybettik. Bunun neticeyi olarak da 2022 Aralık ayına erteledi. Bu zati duyurulmuştu. Ancak bu, filmi tamamlamak için aşırıdan bir senem olduğu anlamına gelmiyor. Zira Avatar 2’yi teslim ettiğimiz gün, Avatar 3’ü tamamlamak için çalışmaya başlayacağız.

Şu an Yeni Zelanda’da çekimdeyiz. Canlı aksiyonun kalan kısmının çekimlerini yapıyoruz.
Avatar 2’yi %100 tamamladık, Avatar 3’ün ise %95’ini tamamladık”

Cameron, Yeni Zelanda’nın COVID-19 salgınına karşı en iyi çabayı veren ülkelerden birisi olduğunu, bu surattan çekimlerin daha fazla topallayacağını düşünmediğini de belirtti. Rejisör, 3. filmin çekimlerinin bitmesinin hemen ardından Avatar 4 ve 5 için de kolları sıvayacak.

Erken tamamlanmasına karşın kurulumunun uzun sürmesi ve pandeminin varlığı sebebiyle Avatar 2’nin 16 Aralık 2022, Avatar 3’ün ise 20 Aralık 2024’te vizyona girmesi bekleniyor.