Ata Demirer, denizden elleriyle çöpleri toplayıp aileleri uyardı

Takip Et:
Ata Demirer, denizden elleriyle çöpleri toplayıp aileleri uyardı
Ata Demirer, denizden elleriyle çöpleri toplayıp aileleri uyardı

Magazinn /Ayrıntı – Komedyen-müzisyen ve sinemacı Ata Demirer, artık herkesin bildiği gibi bütün bir deniz aşığı. Demirer, yaşamının büyük bir kısmını Bozcaada’daki evinde geçiriyor. Sık sık denize açılan, dalış yapan, balık yakalayan oyuncu, denizden vazgeçemiyor.

Son günlerde sinema filmleri dışında pek ortalarda görünmese de sosyal medyadan takipçilerinin alakayla izlediği bir ad. Sürüklediği cümbüşlü videolar, resimlerle takipçileriyle buluşuyor.

Denizi bu kadar beğenen bir insan olarak tabiata verilen tahribat da Demirer’i üzüyor. Hassasiyetini her fırsatta gösteren Ata Demirer, son olarak elleriyle denizden topladığı çöpleri videoya sürükleyip insanları uyardı.

Yanındaki bir dostuyla beraber bütün bir saat denizde çöp topladıklarını anlatan Ata Demirer, elindeki çöpleri göstererek özellikle ailelerden çocuklarına etraf şuuru vermelerini rica etti.

Demirer, “Denize çöp atmayın.
Bak çöp, Çocuklarınıza denize taş atmayı öğretmeyin, denize olta atsınlar, paletleriyle atsınlar yüzsünler, yelken yapsınlar, balık avlasınlar, balık beslesinler ama ne öğreneyim ama çöp atmasınlar” diyerek eğitimin ehemmiyetine vurgu yaptı.

Bir poşete doldurduğu çöpleri gösteren Ata Demirer, “Bir saattir topluyoruz bitmiyor” diye konuştu.

Videoyu aşağıda seyredebilirsiniz…

Hop genco✋🏽⚓️

 

.