Medya

Aslıhan Güner’in kariyerinde bir ilk!

Geçtiğimiz yıl ekranlara merhaba diyen Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde İsmail Demirci ile başrolü paylaşan Aslıhan Güner’in yeni projesi belli oldu. Pandemi süreci sonrası yeni bölümleri ile ekranda olan Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi reytinglerin düşük gelmesi sebebiyle sezon finali yapmıştı. Eylül ayında yeniden ekranda olması beklenen dizide Yıldız karakterine hayat veren Aslıhan Güner yeni bir anlaşmaya imza attı. 10 Ağustos’ta Kuzey Yıldızı İlk Aşk’ın çekimleri için Ordu’ya gidecek olan Güner, yaz aylarında da çalışmayı tercih etti. Dizisinin çekimlerine ara verilmesinin ardından kız arkadaşları ile kısa bir tatile çıkan güzel oyuncu, Bodrum’da üstsüz güneşlenirken görüntülenmişti.

Kariyerinde ilk kez bir filmde yer alacak olan Aslıhan Güner yeni projesi ile Kurban Bayramı’nın birinci günü izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Güner’in TRT 1’in bayrama özel hazırladığı “Hanımağa’nın Gelinleri” dizisinin kadrosunda yer aldığı öğrenildi. Çanakkale’de geçen “Hanımağa’nın Gelinleri”, bayramın ilk günü TRT 1 seyircisiyle buluşacak. Benian Dönmez’in Hanımağa’yı canlandıracağı filmde Aslıhan Güner’in yanı sıra Burak Serdar Şanal, Sinan Çalışkanoğlu, Giray Altınok, Cezmi Baskın, Ferdi Sancar gibi oyuncular yer alıyor. Medya Fikir Kulübü tarafından gerçekleştirilen projenin yapımcılığını İbrahim Elma üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Ali Ayyıldız var.


HANIMAĞA’NIN GELİNLERİ’NİN KONUSU

Çanakkale’de geniş bir çiftliğe sahip olan Dilber Hanımağa bayramı çocuklarıyla bir arada geçirmek ister ama çocuklar işlerini bahane ederek gelmek istemezler, fakat kimsenin beklemediği bir gelişme olur. Dilber’in bayram öncesi aniden rahatsızlanması çocuklarının apar topar çiftliğe gelmesini sağlar, ancak çocuklar beraberlerinde bazı sırlarını da getirirler. Dilber bu sırlarla yüzleşirken ailesini bir arada tutmak için çabalayacaktır. Hastalığı tehlikeli bir seviyeye gelen Dilber, kısa kalan ömrünün son anlarında hem ailesinin sorunlarıyla ilgilenecek hem de bu hastalığı herkesten saklayarak ailesinin güzel bir bayram geçirmesini sağlayacaktır. Kurban Bayramı’nda evlatlarıyla bir araya gelen Dilber, çocukları ile özlem giderir ama beklenmedik bir şekilde yeni gelin adayı ile tanışır.

Dilber, yeni gelin adayının arkeolog olmasından hoşlanmaz. Çiftlikten kovduğu eski çalışanları gibi onun da define avcısı olduğunu düşünür. Dilber’in bir yıldır baktığı Kınalı’nın kaybolması ile tüm aile bilinmedik bir maceraya sürüklenir. Tüm olumsuzluklara rağmen Dilber, ailesine bir arada olmanın önemini öğretmiş olur. Böylece bu bayram tüm aile için farklı bir hayatın başlangıcı olacaktır.

“Hanımağa’nın Gelinleri” 31 Temmuz Cuma Kurban Bayramı’nın ilk günü saat 20.00’de TRT 1’de.

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu