Magazin

Özlem Kaymaz: Aşk İsteğini Reddettiğim İçin Ambargo Yedim

Özlem Kaymaz, Miss Turkey’de kendisinden 1 yık sonra seçilen Arzum Onan’a tacını devredemediğini itiraf etti! Kaymaz “Ben tacımı devredemedim! Hıncal Uluç o dönemde benim için ‘ambargolu güzel’ diye bir yazı yazmıştı!” dedi. Özlem Kaymaz, Posta Gazetesi Oya Çınar ropörtajında güzel kraliçesi seçildikten sonra yaşanılanları anlattı!

  • Sizin döneminizden ya da bugün baktığınızda hem çok doğal hem çok güzel bulduğunuz kim var? Mesela siz tacınızı kime devretmiştiniz?

“Ben tacımı devredemedim. O yıl taç devir töreni yapılmadı.”

  • Özel bir sebeple mi?

“Bir açıklama yapılmadı. Ama o yılların izleyicileri çok iyi bilirler. Hatta Hıncal Uluç da “Ambargolu güzel Özlem Kaymaz” diye bir yazı yazmıştı.”

“Hala Türkiye’de Pek Çok Kadın Buna Maruz Kalıyor”

  • Neden böyle bir şey yaşamak zorunda kaldınız?

“Şimdi, insanların doğal hakları var elbette. Bu tarz yaklaşımlar herkesin doğal hakkıdır ama yaklaşımlara “Hayır” demek, reddetmek de kişinin doğal hakkıdır. Ama “Hayır” dediğinizde karşı taraf o anın koşullarında gücü elinde tutan tarafsa ve bunu sizin önünüzü kesmek için kullanıyorsa, böyle şeyler yaşanabiliyor maalesef. Ben bunu yaşadığımda henüz 18 yaşındaydım. Aradan 28 yıl geçmiş, dile kolay. Hala Türkiye’de pek çok kadın buna maruz kalıyor.”

  • Doğru mu anlıyorum? Birinin flört isteğini reddettiğiniz için bir yıl ambargo uygulandı size ve tacınızı da bu yüzden devredemediniz…

“Evet, maalesef bu yaşandı. Onun öyle bir öngörüsü var ki. Hoş, bunun birçok insan farkına varmıştır o zaman için. Varılmaması mümkün değil.” dedi..

İlgili Haberler

Başa dön tuşu