Kültür ve Sanat

Aşk 101 dizisinin oyuncu kadrosu genişliyor!

Netflix’in Türk yapımları arasında olan Aşk 101 yeni sezonunda Aşk 102 olarak yayında olacak. Çekimleri başlayan dizi hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Başrollerini Kaan Urgancıoğlu, Pınar Deniz, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı, Kubilay Aka ve İpek Filiz Yazıcı’nın paylaştığı Aşk 101’in yeni sezonunda hem isim değiştirecek hem de kadrosunu geliştirecek. Öte yandan birçok genç oyuncuyu buluşturan Aşk 101’in oyuncu kadrosunda bir başka genç oyuncu Ece Yüksel dahil oldu.

Kadir Has Üniversitesi mezunu olan 27 yaşındaki genç oyuncu Ece Yüksel, oyunculuk kariyerine 2009 yılında Star TV ekranlarında olan Güldünya dizisi ile başlamıştı. Şener Şen, Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz gibi üç usta ismin bir araya geldiği Av Mevsimi filminde oynayan Yüksel, Çekmeceler filmi ile de beyazperdede yer almıştı. Kiraz Mevsimi dizisi ile yeniden kamera karşısına geçen genç oyuncu, Kız Kardeşler ve “bağlılık” üçlemesinin ilk filmi olan 2019 yapım Bağlılık Aslı, adlı filmde rol almıştı.

SAVCILIK, AŞK 101 İÇİN KARAR VERDİ: SORUŞTURMAYA YER YOK!

Aşk 101 yayınlandığı ilk günlerde sosyal medyada tartışma konusu olmuştu. Geçtiğimiz aylarda Cimer’e yapılan ihbarda Netflix film ve dizi izleme platformunda Aşk 101 isimli bir dizi yayınlandığını, dizinin gençleri eşcinselliğe yönlendirdiğini ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediğini ileri sürülmüştü.

İhbarda Netflix film ve dizi izleme platformunda Aşk 101 isimli bir dizi yayınlandığını, dizinin gençleri eşcinselliğe yönlendirdiğini ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediğini ileri sürdü. Savcılık, söz konusu dizinin kamuya açık bir televizyon programında yayınlanmadığını, dizinin yayınladığı Netflix platformuna üye olunması gerektiği ve üyelik için de ücret talep edildiği belirtildi. Kişilerin hür iradesiyle para vererek izlediği bir dizi de insanların yine iradesiyle izlememesi gerektiği belirtilip, ihbarı değerlendirmeye almadı ve şikayete yönelik soruşturmaya yer olmadığına dair karar verildi.

Öte yandan gençlik, komedi-drama türünde kaleme alınan ve izleyicileri 1998 yılında liseli bir grup gencin hayatına götüren Aşk 101, onları aynı zamanda 90’lı ve 2000’li yılların müzikleriyle de buluşturdu. Öyle ki, Şebnem Ferah’ın Bugün adlı şarkısının Spotify’daki dinlenme oranı dizinin yayınlandığı ilk 10 günde, bir önceki 10 güne kıyasla yüzde 6593 arttı. Erkut Taçkın’ın Sevmek İstiyorum adlı şarkısının dinlenme oranı, dizinin seyirciler ile buluşmasından sonraki ilk 10 gün içinde yüzde 3415 artarak en çok dinlenen Aşk 101 soundtrack kayıtları içinde ikinci sıraya yerleşti.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu