Arka Sokaklar, Kanal D’nin dizi tercihlerine pek uymuyor!

Takip Et:
Arka Sokaklar, Kanal D’nin dizi tercihlerine pek uymuyor!
Arka Sokaklar, Kanal D’nin dizi tercihlerine pek uymuyor!

Magazinn / Ayrıntı – Kanal D’nin dizi seçimleri ile alakalı şöyle bir değerlendirme yapıldığında daha çok AB grubuna başka bir deyişle eğitimli kitleye hitap ettiğine yönelik bir netice çıkacaktır.

Milliyet Sokak yazarlarından Sina Koloğlu, bu mevzuyu köşe yazısında dile getirdi. Salı akşamları yayınlanan Hekimoğlu ile Perşembe akşamlarının beğenilen dizisi Yeni Hayat ve Cumartesi yayınlanan Çatı Katı Aşk daha çok eğitimli televizyon izleyicisine hitap ediyor.

Ancak bir de Arka Caddeler hakikati var. Başka Bir Deyişle totalde uzun zamandır büyük galibiyetler elde eden dizi, hakikatinde Kanal D’nin bu günlerdeki dizi seçimlerine göre değişiklik talep ediyor.

Sina Koloğlu, 15. sezona başlayan Arka Caddeler’ın Kanal D’nin öbür dizilerinden ayrıştığı noktayı köşesinde şöyle yazdı:

“Az ama öz olsun iletisini veren Kanal D… İki ‘adapte etme dizisi’yle noktaya değiniyor; ‘Hekimoğlu’ ve ‘Yeni Hayat’… Romantik komedisi ‘Çatı Katı Aşk’ ve ekranın en uzun soluklu dizisi ‘Arka Caddeler’… Çerçeve daha ‘eğitimli izleyici’ye hitap eden örneklerden.