Arda Turan ve Berkay’ın davası sonuçlandı!

Yılın davası olarak nitelendirilen Arda Turan ve Berkay arasındaki dava bugün sonuçlandı. Mahkeme, Arda Turan'a 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verdi ve hükmün açıklamasını geri bıraktı...

Takip Et:

Geçtiğimiz yıl bir gece kulübüne eşi Özlem Ada Şahin ile birlikte eğlenmeye giden Berkay, mekanda bulunan Arda Turan’ın, eşi Özlem’e “Evli olmasaydım seni kaçırmazdım” dediğini iddia etmişti. İkili o gece tartışmaya başlamış ve Arda Turan, Berkay’ın burnunu kırmıştı.

CİNSEL TACİZDEN CEZA ALMADI

Adliye koridorlarına taşınan olayın bugün üçüncü duruşması görüldü. Geçtiğimiz duruşmada şahitleri dinleyen mahkeme, bugün kararını açıkladı. 5 ayrı suçtan yargılanan Arda Turan’a korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek, ruhsatsız silah bulundurmak kasten yaralama suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi. Mahkeme hükmün açıklamasını geri bıraktı. Bu sonuçla hapis yatmayacak olan ünlü futbolcu, 5 yıl içinde herhangi bir suça bulaşırsa cezaevine girecek. Arda Turan cinsel tacizden ise ceza almadı.

BERKAY: “BU CEZA YETERLİ DEĞİL!”

Mahkemeye Arda Turan katılmazken, duruşmada hazır bulunan Berkay, dava sonrası adliye önünden basına bir açıklamada bulundu. Berkay şunları söyledi:

“5 yıl boyunca hiçbir suça karışmaması gerekiyor. Ama bu ceza yeterli değil. Kendisi son derece alkollüyken ‘kardeşim böyle bir şey yapar mıyım’ dedi. ‘Yengenin arkası dönüktü tanımadım’ dedi. Araya otuz kişi girdi barıştırmak için. Ben bir ‘özür’ bekledim sadece. Hiçbir şey talep etmedim. Sadece özür dileyecekti. Bu ceza benim için yeterli değildir, bir sabıkalı olsa da şu an benim için önemli değil.”