Aras Bulut İynemli: “Psikolog desteği aldım!”

'Çukur'un sezon finali yapmasıyla '7. Koğuştaki Mucize' filminde yer alan Aras Bulut İynemli, zihinsel engelli bir babayı canlandırabilmek için psikologlarla görüştüğünü söyledi...

Takip Et:

‘Çukur’ dizisindeki performansı ile dikkat çeken oyuncu Aras Bulut İynemli, dizinin sezon finali yapmasının ardından çalışmaya ara vermeyerek ‘7. Koğuştaki Mucize’ isimli filmin kadrosuna katılmıştı. Filmde ‘Memo’ adında zihinsel engelli bir babayı canlandıracak olan İynemli, önceki gün ekiple birlikte magazin muhabirlerini sorularını yanıtladı.

“ROL İÇİN 7-8 KİLO VERDİM!” 

Senaryoyu okuduğunda çok etkilendiğini dile getiren yakışıklı oyuncu, yaz aylarında tatil yapmayıp setlerde olmasını ise şu sözlerle anlatı:

“Çok yoğun bir tempo geçiriyoruz. ‘Çukur’ sonrası teklif gelince ‘Ne dinlenmesi bu hikâyede olmam gerekiyor’ dedim. Bunda Mehmet hocanın da etkisi var.”

Zihinsel engelli rolüne bürünmek için çekim öncesinde çalışmalara başlayan İynemli, “Psikologlarla görüştüm. Oyuncu koçlarıyla çalıştım. Yönetmenimizle her gün neredeyse prova yaptık. Rol için 7-8 kilo verdim. Çoban bir babayı canlandırdığım için nasılsa çoban yanık tenli olur ve saçlarını kısa keser. Benimde askere gideceğim döneme denk geldiği için çok uyumlu oldu.” şeklinde konuştu.