Aras Bulut İynemli Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Takip Et:
Aras Bulut İynemli Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi
Aras Bulut İynemli Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Aras Bulut İynemli, 25 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Ismi: Aras Bulut İynemli
Doğum Tarihi: 25 Ağustos 1990
Doğum Yeri: İstanbul
Boyu: 1.80 m.
Kilosu: 70 kilo
Burcu: Başak
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Koyu Kahverengi
Annesi: Sevtap İynemli
Babası: Cengiz İynemli
Kardeşleri: Orçun İynemli, Yeşim İynemli
Instagram: https://www.instagram.com/iynemliarasbulut/
Evcil Hayvanları: Köpeği var.

Ailesi: Aslen İstanbullu, babası elektrik teknikeri, annesi ev hanımı
Bir abisi ve bir ablası var.
“Ağabeyim benden 11 yaş büyük, babamdan ve ondan çok şey bildim; ona atar, buna gider yapmam, kavga etmeyi hoşlanmam. Oyunculuk genlerde var, dayım da Devlet Tiyatroları oyuncusu, annemin amcası da oyuncu. Ağabeyim ve ablamın vaziyeti bana göre daha doğuştandı sanırım. Benimki azıcık sonradan gelişti.”

Çocukluk seneleri: En büyük isteği Beşiktaş. Doğuştan Beşiktaşlı. “Beşiktaş Lisesi mezunuyum. 11 yaşımda dahi Beşiktaş yenilince ağlıyordum.
Zira bizim kazandıkça sevgimiz, kaybettikçe sadakatimiz çoğalır. Ben semtte geliştim. Mahalle kültürünü de beğenirim. Ailem kalabalıktı, ağabeyim, ablam, kuzenlerim. Genelde sevgi beceriksizliği sürükleyen adamları canlandırdım ama ben hiç sevgi beceriksizliği yaşamadım.”

Eğitim yaşamı: Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği Kısmı’nde okumaya başladı.

Oyuncu olma fikri nasıl doğdu? Dalı ne olursa olsun hep mühendis olmayı istedi.
Acemi de olsa yaptı. “İçimdeki ses bu işin peşinden gitmem gerektiğini açıklıyordu zira çok hoşlanarak yapıyordum. Iyi ki de o sesi dinlemişim. Oyunculuk beni mütemadiyen besliyor. Yaşamda hep matematik ve fizikle alakalıydım. Uçak ve mühendislik bana cazip geliyordu. Ama yolum böyleymiş.”

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon serüvenine ‘Arka Caddeler’ dizisiyle başladı.

Hangi proje ile parladı? ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’’ dizisinde canlandırdığı ‘Mete’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Şahsiyet özellikleri: Cümbüşlü, zeki, azimli, sempatik, samimi, palavrayı hoşlanmaz, yakaladığını koparan.

Şahsi gelişim: İngilizcesini geliştirmeye çalışıyor.
“Azıcık kendi içime kapandım.”

Düşünce yapısı: Yaşı ilerledikçe daha çok  olgunlaştı ve uysallaştı. ‘Kabul etmeyi’ bildi. Artık bir şeyi kendi bildiğin gibi okumak yerine bireyleri, insanları ve gidişatları olduğu gibi kabul ediyor. “Kimse kimseyi yüzde surat kavramak zorunda değil,  ‘Bu öyle biri, ben de böyleyim’ diyerek devam ediyorum yola, bu da bana iyi geliyor. Kusur yapmayı ve ondan ders çıkarmayı da değerli tespit ediyorum.”

Sette nasıl birisi? Sürükleyeceği sahneden evvel müzik dinliyor.
“Dinlediklerim de beni o karakteri yaratırken beslemiştir her daim.”

Mutluluk kaynağı: Çağan Irmak ile çalışmak en büyük mutluluk kaynaklarından bir tanesi. “Çağan Irmak enerji dolu, olağanüstü profesyonel ve algıları da kendine hayran bıraktıracak kadar açık bir insan. Oyuncusuyla konuşup, sahnenin içeriğini anlattığında ona inanmamak muhtemel değil. Omuzlarınızdaki yükü alıyor. Çağan Irmak ile çalışmak mesleksel ve beşeri açıdan çok değerli bir deneyim.”

İlk sinema filmi: Murat Şeker/ Aşk Yakalanması

Aşk tasviri: “Aşk insanın kendini keşfetme süreci.
Aşkın varlığı bizi sarıp sarmalayıp rehabilitasyon ediyor. Bana kendimi keşfettiren, olgunlaştıran, geliştiren bir duygu aşk.”

Hayata bakışı: Hayat mottosu: Asla vazgeçme. “Benimde yaşamla gayretim hepimizin yaşamında olduğu kadar. Ama benim için ehemmiyetli olan; umut. Umut her zaman var, her zaman da olmalı zira o bizi ayakta yakalayan en değerli şey. Annem hep ‘Bir şey hayalinse, git onu al, umut her zaman vardır, maniler her zaman olmalıdır’ tasayı.
“Azıcık daha sistematikleşip gerçekten hikâye anlatmaya başladığımızda çok daha iyi olacağız. Vakitlerimiz çok uzun. Ama günün sonunda gidişata iyi tarafından bakmak gerekli. Zira hem pozitif olmayı hoşlanıyorum hem de şikâyet etmenin bir sonu yok diye düşünüyorum.
Ben bu işi yapıp kaderli olanlardanım zira şimdiye kadar iyi insanlar ve takımlarla karşılaştım. Ama pek çok dostum var ki iyi takımlarla çalışamayıp yoruluyor. Iyi hikâyelere hizmet edemiyor.
O noktadan sonra da ‘Her zaman bu işte elimden gelenin en iyisini yapmam gerekli’ sözünü yaşam mottosu edindim. Yaptığımız iş galibiyetli olup hoşlanılınca mesullükler çoğalıyor. Kaygı Veren yanları da, pozitif tarafları da var. Ben bunlara takılmamayı seçiyorum. Ben de bu yolda elimden geleni en iyi biçimde yapmaya çalışarak ilerliyorum. Tabii her zaman da daha iyisi olduğunu öğreniyor ve bunu yapabilmek için uğraşıyorum. Her işin bir mesullüğü var. Bu işin tanınırlık kısmı da bu mesullüğün bir parçası.
İleride yurt dışına da açılmayı tasarlıyor. “Menajerim de ben de en ehemmiyetli şeyin öykü olduğunu düşünüyoruz. Karakterin bir gayretinin olması ve bana bir şeyler öğretmesi beni sürüklüyor. Tiyatroya bayılıyorum ve profesyonel olarak yapmak istiyorum. Tiyatro sahnesi ve kamera önü, disiplin olarak ayrı bence.  Ama ikisini birden yürütecek deneyimde değilim. Tiyatroda yer alacaksam yalnızca ona yoğunlaşmayı ve onu bilmeyi isterim.”

Endişeleri: En fazla takıldığı şey; İnsanların hakkının yenmesi.
Zira insanları beğeniyor ve hürmet dinliyorum.”

Bayanda sürükleyicilik kriteri: Bir bayanda ilk dikkatini sürükleyen şey  samimiyet. “Her şeyimi tam açıklığı ile paylaşabileceğim birilerinin yaşamımda olması kendimi güvende sezdiriyor.”

Hobisi: Dans etmeyi çok beğeniyor. ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ devam ederken dans kursuna gitti. Gittiği kurslar arasında çikolata kursu da var.

Doğa ile ilişkisi: Morali bozulduğunda, doğada yürüyüş yapıyor.
Bir de, hoşlandığı ve inandığı bireylerin ardındadan iş çevirmesine sabredemiyor.

TELEVİZYON DİZİLERİ

2017/2020 – Çukur / Yamaç Koçovalı

2019- Çarpışma/ Yamaç Koçovalı

2016/2017 – İçerde / Umut- Mert

2015- Maral: En Hoş Öyküm /Sarp Altan

2013/2014 – Muhteşem Asır /Şehzade Bayezid

2010/2013 – Öyle Bir Geçer Zaman ki /Mete Akarsu

2009 – Arka Caddeler Şeref

SİNEMA FİLMLERİ

2013 -Mahmut ile Meryem/Mahmut

2013-Tamam mıyız? /İhsan

2014- Pek Yakında/ Misafir Oyuncu

2017 -Martıların Efendisi /     Ateş

2019-7.