Anya Taylor-Joy’lu Netflix Dizisi The Queen’s Gambit’ten Yeni Fragman Yayınlandı

Takip Et:
Anya Taylor-Joy’lu Netflix Dizisi The Queen’s Gambit’ten Yeni Fragman Yayınlandı
Anya Taylor-Joy’lu Netflix Dizisi The Queen’s Gambit’ten Yeni Fragman Yayınlandı

Anya Taylor-Joy’un başrolünde yer aldığı, Oscar adayı senaryocu Scott Frank’in yazıp idarediği The Queen’s Gambit dizisinden yeni fragman yayınlandı. Dizi, 23 Ekim’de Netflix’te izleyici ile buluşacak.

The Witch, Split, Thoroughbreds, Marrowbone, Emma. gibi filmlerle ismini geniş kitlelere duyuran, genç neslin galibiyetli adlarından Anya Taylor-Joy, The Miniaturist ve Peaky Blinders’ın 5. sezonunun ardından dizi dünyasında galibiyetli bir ivme kaydolmaya başlamıştı.

Dikkat çekici projelerde yer alan galibiyetli oyuncu, bir sonraki ay The Queen’s Gambit adlı yeni bir Netflix dizisiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Walter Tevis’in romanından adapte edilen dizinin oyuncu kadrosunda Anya Taylor-Joy ile birlikte Moses Ingram, Harry Melling, Bill Camp, Jacob Fortune-Lloyd, Patrick Kennedy, Millie Brady, Marielle Heller gibi adlar yer alıyor.

The Queen’s Gambit, 23 Ekim’de Netflix’te İzleyici ile Buluşacak

The Queen's Gambit

Soğuk Savaş döneminde geçen dizi, Beth Harmon adlı yetim satranç dahisinin sekiz yaşından yirmi iki yaşına kadar yaşadıklarını ve dünyanın en iyi satranç oyuncusu olma yolculuğunda madde bağımlılığına karşı verdiği çabayı mevzu alıyor.

Diziyi Out of Sight ve Logan ile iki Oscar adaylığı kazanan, daha evvel yaratıcılığını üstlendiği Godless dizisinde Netflix ile beraber çalışan Scott Frank yazıp idarıyor.
Ekran serüvenini yedi kısım biçiminde sürdürecek olan diziden yayınlanan yeni fragmanı buradan seyredebilirsiniz.

Kaynak: IndieWire

.