Kültür ve Sanat

Antalya Film Forum Ödülleri Açıklandı

57. Antalya Altın Portakal Film Şenliği kapsamında tertip edilen Antalya Film Forum’un kazananları belirli oldu. Bu sene toplam 14 proje 470 bin TL para mükâfatıyla desteklendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla reelleşen 57. Antalya Altın Portakal Film Şenliği’nin ortak yapım marketi ve proje geliştirme platformu Antalya Film Forum’un kazananları belirli oldu! Salgın sebebiyle bu sene çevrimiçi reelleşen Forum’un Ödül Merasimi de çevrimiçi tertip edildi.

5-7 Ekim 2020 tarihleri arasında Antalya Altın Portakal Film Şenliği kapsamında yapılan ve Olena Yershova Yıldız’ın direktörlüğünde reelleşen Antalya Film Forum’da bu sene beş kısımda 14 proje toplam 470 bin TL para mükâfatıyla desteklendi.

Antalya Film Forum’da toplam 29 proje Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu, Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Platformu, Evraksal Work in Progress Platformu, Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching Platformu ve bu sene başlatılan Dizi / Kısa Dizi Pitching Platformu kategorilerinde yarıştı.

Bağlar ve Bildiğin Gibi Değil’e 30’ar Bin TL Ödül Verildi

Sekiz projenin yarıştığı Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu’nda, Bobby Allen, Delly Shriazi ve Dilara Omur’dan oluşan jüri, iki projeye toplam 60 bin TL para mükâfatlı Uzun Metraj Kurmaca Pitching Platformu Ödülü’nü verdi.
Antoine Thirion, Aslı Özge ve Renan Artukmaç’tan oluşan jüri; Aydın Orak’ın Sabırsızlık Zamanı isimli projesine, 80 bin TL değerindeki Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Mükâfatı’nü ve Başka Sinema Dağıtım ve Promosyon Mükâfatı’nü verdi. Nazlı Elif Durlu’nun Zuhal isimli projesi, 40 bin TL değerindeki Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Jüri Özel Mükâfatı’nü aldı.

Türkiye Radyo Televizyon Müesseseyi TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU bu sene, bağımsız sinemaya yardımını 50 bin TL değerindeki TÜRKIYE RADYO TELEVIZYON KURUMU Uzun Metraj Kurmaca Work in Progress Mükâfatı ile sürdürüyor.
Projeler ise Adriek van Nieuwenhuyzen, Necati Sönmez ve Philippa Kowarsky’den oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Toplam 60 bin TL değerindeki Belgesel Work in Progress Mükâfatı’nü, Ahmet Necdet Çupur’un Örtbas ve Ceylan Özgün Özçelik’in Cadı Trilojisi 15+ isimli projeleri paylaştı. Somnur Vardar’ın Boşlukta projesine, Postbıyık Ses Post Prodüksiyon Mükâfatı verilirken, İdil Akkuş ve Ekin İlbağ’ın rejisörlüğündeki Düet Başka Sinema Dağıtım Mükâfatı’nü aldı.

Antalya Film Forum’un, bu sene yeni başlattığı platformu Dizi / Kısa Dizi Pitching Platformu’nda altı proje yarıştı.
Serdar Kökçeoğlu ve Levent Çetin’in projeleri Berlinist, kaptan kısmın prodüksiyonunda kullanılmak üzere 30 bin TL meblağındaki BluTv Dizi / Kısa Dizi Pitching Platformu Mükâfatı’nü kazandı. Can Evrenol’un projesi Kısık Ateşte Pişmiş Kalp”e Color Up Renk Tertip Etme Mükâfatı verildi. Ali Kemal Güven’in “İstanbul’un Erkekleri” projesi ise Beta Film Beynelmilel Danışmanlık Özel Mükâfatı’nü kazandı.

Antalya’da film sürüklemeyi teşvik eden ve üç sene evvel kaybettiğimiz akılda oyuncu Sümer Tilmaç’ın hatırasına verilen Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching Platformu için bu sene üç proje yarıştı.
Gündüz Apollon Gece Athena ayrıca, Fono Film Post Prodüksiyon Mükâfatı ile de desteklendi.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu