Antalya Film Festivali’nde Beğeniyle Karşılanan Çatlak Filminden Fragman Yayınlandı

Takip Et:
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Günlükleri: Çatlak & Flaşbellek
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Günlükleri: Çatlak & Flaşbellek

Hatasıza yakın rejisi, incelikli senaryosu ve etkileyici oyunculuklarıyla son senelerin en iyi yerli yapımları arasında yerini alan, Fikret Reyhan imzalı Çatlak filminden fragman yayınlandı.

Bu sene 3-1o Ekim tarihleri arasında reelleşen 57. Antalya Altın Portakal Film Şenliği’nde sinema sevlerle buluşan en dikkat çekici filmlerden biri kuşkusuz Çatlak‘tı. İlk filmi Sarı Sıcak’la noktaya değinip pek çok mükâfat kazanan rejisör Fikret Reyhan‘ın ikinci uzun metrajlısı olan Çatlak, şenlikteki gösteriminin ardından isminden methiyeyle söz ettirmeyi başardı.
Takımımızdan Güvenç Atsüren, filmin Antalya Film Şenliği’ndeki ilk gösteriminin ardından kaleme aldığı değerlendirme yazısında “Bu yılki Milli Müsabaka’nın açık ara en iyi filmi konumuna yerleşen, yanılgısıza yakın bir rejinin mahsulü Çatlak filminin akılda bir rejisörün gelişini müjdeleyen, gitgide daha kısır bir hâl alan Türkiye sinemasından son senelerde çıkan en coşku verici yapımlardan biri olduğunu rahatlıkla açıklayabiliriz” ifadesini kullandı.

Çatlak, 57.
Antalya Altın Portakal Film Şenliği’nde En İyi Kadın Oyuncu mükâfatı Çatlak filminin bayan oyuncuları olan Tuğçe Yolcu, Süreyya Kilimci, Elif Ürse, Gülçin Kültür Şahin ve Canan Atalay‘a verilirken, film Jüri Özel Mükâfatı‘nün de sahibi oldu.

Filmin oyuncu kadrosunda Antalya’da mükâfata layık bakılan kadın oyuncuların yanı sıra Hakan Salınmış, Hakan Emre Ünal, Giray Altınok, Mehmet Bilge Aslan, Süleyman Karaahmet, Görkem Mertsöz, Emir Ünver, Cihat Süvarioğlu, Taha Bora Elkoca gibi adlar yer alıyor.
Borç, Fatih’in Türkiye’ye dönmesinden sonra da ödenmeyince Türkiye’ye gelen Ayhan, Fatih’in ailesini ziyaret eder ve parasını ister. Bu borcun arz edilmesi, aynı binada ve iç içe geçmiş ekonomik çıkarlarla yaşayan aile içinde bir fitili ateşler. Aile fertleri arasında saklı kalmış tüm çatışmalar su suratına çıkar.

Vizyon tarihi şimdilik meçhullüğünü gözeten Çatlak’tan yayınlanan fragmanı buradan seyredebilirsiniz.

Kaynak: Vimeo

.