Magazin

AMAN NAZAR DEĞMESİN! TÜRK SİNEMASININ YÜKSELİŞ ÇAĞI!..

Akşam'da yer alan habere göre Ocak ayından bu yana 6 film 1 milyon barajını geçti. 2 milyon barajını geçip 3 milyon yedi yüz bin bilet satan "Mucize" filmine hiçbir film yaklaşamazken, en yakın rakibi “Kocan Kadar Konuş’a 1 milyon yedi yüz bin bilet fark yarattı.

YENİ PROJELER GÖZ KAMAŞTIRIYOR!


Sıklıkla yapılan korku ve bol komedi yine vazgeçilmezlerin arasında yer alırken 18 Eylül'de gösterime çıkacak “Detay” farklı bir sinema dili ve oyunculuk performansıyla adından çok söz ettirecek.

Zeki Demirkubuz’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı, gösterimini birkaç kez ertelediği Bulantı, Uğur Yücel’in oynadığı ama bu kez oğlunun yönettiği Yaktın Beni, Cem Yılmaz projesi Ali Baba ve 7 Cüceler, bizden bir animasyon Kötü Kedi Şerafettin, ilk filmleri 7 milyon barajını geçen 2. film olma özelliği ile bir rekoru elinde bulunduran Düğün Dernek 2, Çağan Irmak’ın yönettiği Demet Akbağ, Yetkin Dikinciler’in rol aldığı Nadide Hayat yeni dönemim göze batanları.

Yeni dönem diğer filmler: En Güzeli, Asimetrik, Firak, Dabbe6, Can Tertip, Kara Bela, Aşk Nerede, Yok Artık, Madımak,  Robinson Crusoe, Guruldayan Kalpler, Adana İşi, Piyasadan Büyük Alacağımız Var, Kafes, Vesvese, İlk Gülüşte Aşk, Geniş Aile, Tahminler 2015 yılı sonuna kadar yerli filmlere 45 milyon biletin kesileceği yönünde.

Sektör geçen yıl yerli-yabancı 55 milyon bilet satarken bu yıl rakamın 60 milyon olacağı sanılıyor.

Başa dön tuşu