Müzik

Ali Ata’dan sır gibi proje!

Anadolu topraklarının özü olan türkülerle ile rock müziğin birleşiminden doğan Anadolu Rock müzik türünün önemli temsilcilerinden biri olmaya aday Ali Ata, Aşk albümünden sonra Sevmez Olaydım isimli teklisi ile müzikseverlerin karşısına çıkmıştı. Ali Ata’nın uzun süredir bir proje üzerine çalıştığı öğrenildi. Arabesk müzik icra eden ve birçok bestesi bulunan bir isimle yeni bir şarkı yapacağı duyurulan Ali Ata, projenin detayları hakkında henüz bilgi vermiyor.

PROJE ÜSTÜNE PROJE!

Çocuk yaşlarda müziğe ilgi duyduğunu fark eden Ali Ata, uzun yıllar boyunca albüm yapmamış olmanın eksikliğini hissettiğini söylüyor. 2017 yılında çıkardığı Aşk albümü ile içindeki bu eksikliği gideren Ata, albümde yer alan Feryad-ı İsyanım ve Delikanlı isimli şarkılarını da kliplendirmişti. Çocukluk hayalini gerçekleştirmek için müzik dünyasına adım atan şarkıcı, geçtiğimiz aylarda sözlerini Ali Tekintüre’nin yazdığı bestesinde ise Adnan Aslan’ın imzası bulunan Sevmez Olaydım ile sevenlerinin karşısına çıkmıştı. Uzun yıllardan sonra adım attığı müzik dünyasında üretmeye devam etmek isteyen Ata, ara vermeden yeni bir projenin hazırlıklarına devam ediyor. Ahmet Kaya, Cem Karaca, Haluk Levent gibi usta sanatçıları çocukluğundan bu yana ilgi ile dinlediğini ifade eden Ali Ata, Anadolu Rock’ta hatrı sayılır bir yer edinmek istiyor.

Kökenleri 1960’lı yıllara dayanan Anadolu Rock, bünyesinde birçok usta sanatçıyı barındırmıştı. Anadolu Rock deyince akla ilk gelen isimler kuşkusuz Cem Karaca, Erkin Koray, Barıi Manço ve Moğollar oluyor. Türk müziğinde önemli bir yer tutan usta isimlerin şarkıları halen yeni nesillerce biliniyor ve dinleniyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu