ALEYNA TİLKİ’NİN ORGANİZATÖRÜ DE KONUŞTU: ALEYNA BAŞIMIZA DERT OLDU!

ALEYNA TİLKİ KONSERİNİN ORGANİZATÖRÜ DE magazinn.com'A KONUŞTU!


16 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki '18 yaşıma kadar içkili mekanlarda sahne almayacağım' diye söz vermişti ama sözünde durmadı. Genç popçunun 26 Kasım'da Almanya'da 'Şahmat' isimli içkili mekanda çıkacağı ortaya çıkmış ve gündem yine değişmişti. Magazinn.com ise, bir başka skandalı ortaya çıkardı. Gençliğin kanalı Kralpop TV, konserin afişinde 'Medya sponsoru' olarak görünüyordu. Yani, 16 yaşındaki bir çocuğun yasak olmasına rağmen alkol satışı yapılan bir mekanda sahne almasına destek vermiş görünüyordu. Konuyla ilgili Magazinn.com'a açıklama yapan Kralpop TV yönetimi, "Biz o konserin sponsoru değiliz. Organizatör bizden izinsiz logomuzu kullanmış. Gerekeni yapacağız" diye açıklama yapınca skandalın içinden başka bir skandal çıkmıştı. Yani, ortada bir dolandırıcılık iddiası vardı. 

KONSERİN ORGANİZATÖRÜ ÜMİT SAVAŞ: 'EVET KRALPOP LOGOSU İZİNSİZ KULLANILDI. ALEYNA İSE, BAŞIMIZA DERT OLDU"


Aleyna Tilki'nin 26 Kasım'da katılacağı duyurulan konserin yapılacağı mekanının orgaizatörü Ümit Savaş, Magazinn.com'a yaptığığı açıklamada, "Aleyna Tilki olayı başımıza dert oldu. 1 ay önce anlaşmıştık. Almanya'da çocukların içkili mekanlarda para alması yasak. Biz kendisine para vermeyeceğiz, parayı Emrah Karaduman alacak. Aleyna Tilki, Alman kanunları gereği anne ve babasıyla mekana gelebilecek ve misafir olarak sahneye çıkıp fotoğraf verecek" dedi.


Sinan Güzel'in, "Türkiye'de devlet bu işe el koydu ve kanunlara göre 18 yaşından küçüklerin alkol satışı yapılan mekanlara girşi de yasak" demesi üzerine Ümit Savaş, "Bunu bilmiyordum. Ama bu iş iyice başımızı ağrıttı. Anne ve babası izin verdi, beraber gelecekler. Kralpop olayında ise haklısınız. Onlardan izinsiz olarak konserin afişinde logoları kullanıldı ve sizin aracılığınızla kendilerinden özür dilerim. Yeni afişte logolarını çıkardık ve Aleyna Tilki'ye 'Özel misafir' ibaresini koyduk. İşin promosyonu olsun diye böyle bir şey yaptık ama sanırım yanlış yapmışız" şeklinde yanıt verdi.

 

Magazinn.Com'UN HABERİNDEN SONRA ALEYNA TİLKİ'NİN FOTOĞRAFI AFİŞTEN ÇIKARILDI, SADECE İSMİ KALDI!..

KONSERİN DEĞİŞEN YENİ AFİŞİ İLK KEZ Magazinn.com'DA!.. İŞTE O AFİŞ!.. 
 


ALEYNA TİLKİ'NİN YENİ 'İÇKİLİ MEKAN' SKANDALINDA NELER YAŞANMIŞTI?

 

Magazinn.com'da yayınlanan "Almanya'da içkili mekanda sahne alacak olan Aleyna Tilki'nin bu yeni skandalına Kralpop TV nasıl ortak oldu? Devlete en yakın isimlerden Gezegen Mehmet'in başında olduğu kanal, 16 yaşındaki şarkıcının içkili mekanda sahne alacağı konsere devletin karşı çıkmasına rağmen nasıl sponsor oldu" şeklindeki haberi büyük ses getirdi.

 

Konuyla ilgili Kralpop TV yönetiminden cansizkus.com'a açıklama geldi. Bu açıklama gösteriyor ki, bir skandalın içinden başka bir skandal çıktı. Çünkü, Kral yönetimi böyle bir konsere sponsor olmadığını açıkladı. Yani, Kral'ın iddiasına göre kendi logoları afişlerde izinsiz kullanılmış. Ne ilginçtir ki, Aleyna Tilki'nin menajeri ve mekanın yetkilileri de o logonun nasıl afişte yer aldığını bilmediğini söylüyorlar.Esasında bu olayın sorumlusu onlar ve Kral yönetiminin   dava açmak istemesi durumunda da olayın muhatabı mekan yetkilileri ve sanatçının menajeri olacak. Biz bu olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz. Objektif yayın ilkemiz gereği tarafların söz hakkına da yer vereceğiz.

 

İşte Kralpop TV yönetiminin Magazinn.com'a yaptığı açıklama:

 

"Biz Aleyna Tilki'nin içkili mekanlarda sahne almasına başından beri karşıyız. Konserin yapılacağı mekanın yetkilileri de, şarkıcının menajeri de o logonun afişe neden konduğunu bilmediklerini ifade etti. Maalesef, Almanya'da benzer olaylara sıkça rastlıyoruz. Bizim 16 yaşındaki bir çocuğun alkollü mekanda sahne  almasına sponsor olmamız mümkün değildir. Biz de olayı ataştırıp gerekeni yapacağız.

Kralpop TV Yönetimi"

 

(Sinan Güzel-Magazinn.com Genel Yayın Yönetmeni)

 

İŞTE KRALPOP TV'NİN 16 YAŞINDAKİ ALEYNA TİLKİ'NİN BAR KONSERİNE SPONSOR OLDUĞU İDDİASININ ORTAYA ÇIKMASINA SEBEP OLAN O AFİŞ:

 

 

SKANDAL NASIL ORTAYA ÇIKMIŞTI? OKUMAK İÇİN TIKLAYIN