Magazin

ALEYNA TİLKİ’NİN ANNESİNDEN TARTIŞILACAK SÖZLER

Sabah'ta yer alan habere göre 16 yaşındaki şarkıcının annesi Havva Tilki, fotoğraflar için ilk önce "Günaydın'daki görüntüler fotomontaj" açıklamasını yaptı. Daha sonra ağız değiştiren Havva Tilki, görüntülerin 'normal' oduğunu söyledi: "Bahsettiğiniz gay bar, düşündüğünüz gibi bir yer değil; insanlar kız arkadaşlarıyla da gidiyor. Çıplak dansçılar da bilgimiz dahilinde. Aleyna şarkı söylerken gelip şarkı bitince sahneden indiler."

Aleyna Tilki’nin annesi Havva Tilki, mekanın marjinal olduğunu kabul etti ama “Bu durum bizi ilgilendirir” dedi.

ALEYNA'YI OKULDAN ALDILAR

Menajer Melek Sarıgil ise, Aleyna Tilki'nin barlarda sahneye çıkmasından para almadığını söylemişti. Daha sonra Sarıgil; Tilki'nin sahneye çıkması için 'Emrah Karaduman'la birlikte veya sadece orkestrasıyla' olmak üzere iki fiyat seçeneği sunduklarını belirtti. Çelişkili ifadelerde bulunan Tilki Ailesi ve menajerin; Türkiye'de sahne yasağı gelmesinin ardından Aleyna'yı yurt dışına götürme kararı aldığı öğrenildi. Lisede okuyan Aleyna'yı okuldan alan Tilki Ailesi, genç şarkıcıyı Almanya'daki alkollü mekanlarda çalıştırmayı planlıyor. Ancak Türkiye'de olduğu gibi, Avrupa'da da 18 yaş altı çocukların alkollü mekanlarda sahneye çıkması yasak. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin 34, 35 ve 36'ncı maddelerine göre; çocukların bu tür ortamlarda çalıştırılması uluslararası suç niteliği taşıyor. Eğer Aleyna, Almanya'da gece kulüplerinde sahneye çıkarsa ailesi ve ekibi, ağır cezalar alabilir.

'BUNLAR TEHLİKELİ YAŞLAR'

Günaydın'ın gündeme taşıdığı, 16 yaşındaki Aleyna Tilki'nin içkili mekanlarda sahneye çıkması olayına, ünlü isimlerden yeni yorumlar geldi. Önceki gün Akmerkez'de görüntülenen DMC Genel Müdürü Samsun Demir, Aleyna Tilki'yle ilgili sorulara şöyle yanıt verdi: "Biz gerekli açıklamaları yaptık, bu durumdan sizin kadar biz de rahatsızız. Yapımcı olarak benim yapacak bir şeyim yok. Biz sadece albüm yaptık, 16 yaşında albüm yapılamayacağıyla ilgili yasal bir düzenleme yok. Aleyna'nın sahneye çıktığı mekanları ise ailesi ve menajeri belirliyor."

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu