Magazin

Aleyna Tilki sessizliğini bozdu! “Her gün sahneye ölüm korkusuyla çıktım!”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sponsor olduğu Forbes dergisinin Türkiye’nin ilham veren gençlerini ödüllendirmek için düzenlediği “30 Altı 30″ dün sosyal medya krize neden oldu. İlham veren 30 genç arasında yer alan Aleyna Tilki dışında 29 kişi ödüllünü almış, Aleyna ise törende yer almıştı. Adının ödül alanlarda yazılı olmasına rağmen ödülünü almaya gitmeyen genç popçuya Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sansür uyguladığı iddia edilmişti.

Magazinn.com Genel Yayın Yönetmeni Sinan Güzel, ortaya atılan iddiaların hemen ardından Aleyna Tilki’nin sansüre uğramadığı ve ödülünü teslim aldığını yazmıştı. Aleyna Tilki Magazinn.com’un Instagram hesabında yayınlanan yazıyı beğenerek ödülünü aldığını kabul etmişti.

Dün sosyal medyaya damga vuran ve ne açıklama yapacağı merak konusu olan Aleyna Tilki, az önce sessizliğini bozdu. Uzun bir yazı kaleme alan Tilki, yaptığı açıklama ile özel haberimizi doğrulamış oldu. Ünlü popçu şunları söyledi:

“Daha yaşım küçük olduğu için, sahneye çıkma yasağımın olduğu dönemi hatırlıyor musunuz?

16 yaşımda bin bir zorlukla, hikayesini anlatsam, yolumu anlatsam hayretle dinleyeceğiniz Türkiye’nin YouTube’da en çok dinlenen şarkısı olan ilk şarkımızı?

Ya da her gün küçük yaşta sahneye çıktığım için adliyeye gidip; ben yalnızca sahneye çıkıyorum, ben çocuk yetiştirme kuruluna verilmek istemiyorum diye ailemi kaybetmekten korktuğum o dönemi?

Tecrübesizdim… Ben değil herkes tecrübesizdi çünkü Türkiye’de ilktim… Kimseye kızamazdık… Ya da sahnemde patlayan çivi tipi el yapımı bombadan, prodüktörümün geçmişte canice bıçaklanmasından ve aylarca hastanelerde kaldığımızdan, yapılan manüplasyonlardan da haberiniz var mı?

Her gün sahneye ölüm korkusuyla çıkıp, binlerce kişiyi karşımda görünce ölsem gam yemem artık benim yerim burası diye gözünü karartan cesur bir kalbiniz oldu mu?

Sen hiç 17 yaşında okul gezin haricinde ailensiz yurt dışı seyahati dahi yaptın mı?

Ben o yaştan beri tek başıma Amerika’da yaşıyorum.

Onlarca yabancı listede ülkemi temsil ettim ve daha büyüklerinde de temsil edebilmek için Amerika’da yaşadım.

Amerika’ya ilk indiğimde sırtımda sadece sırt çantam vardı.

Şimdiyse dünyanın en büyük müzik şirketiyle anlaşmam var…

Yolumda neler olduğunu tek tek anlatamam.

Pes etmemek ne demek onu anlatmak için, çocuk olma lüksümü bile feda ettiğimi biraz olsun anlayın diye, bir kısmını paylaştım…

İlhama ve başarıya yatkın olanlar yolumu yakından bilir.

Ve gerekli ilhamı da almıştır bence…

Ama sizin gördüğünüz tarafı, sadece ‘bugun cumartesi yarın Pazar’ tweetimse, sizler için ilham uzak bir detay… Forbes’e ve Bakanlığa yolumu görmezden gelmediği için teşekkür ederim.”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu