Aleyna Tilki Amerika’da da durmuyor!

Eğitimi için Amerika'ya yerleşen Aleyna Tilki, burada müzik çalışmalarına devam edecek...

Takip Et:

16 yaşından bu yana müzik piyasasında bulunan Aleyna Tilki, son dönemin en erken yıldızı parlayan isimlerinden biri oldu. Cevapsız Çınlama şarkısıyla hayatımıza giren Aleyna, o günden bugüne farklı şarkıları, sesi, tarzı ve iddialı söylemleri ile hep magazin gündeminde olmayı başardı. Popüler olmaya başladığı günlerden bu yana dünya starı olacağı iddiasında bulunan Tilki, zaman zaman müzik çalışmaları için Amerika’ya gidiyordu.

Bu yıl liseden mezun olup, üniversite sınavına giren Aleyna Tilki, istediği üniversite ve bölümü tutturamayınca Amerika’da okumaya karar vermişti. Hazırlıklarını tamamlayan Aleyna, önceki günlerde Amerika’ya gitti. Ünlü şarkıcıyı annesi Havva Tilki ve kardeşi Ayça Tilki yolcu etti. Amerika’ya gider gitmez oradan da magazin gündemine gelmeyi başaran Aleyna Tilki, sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflara düştüğü notla çok konuşulmuştu.

HEM EĞİTİM HEM İŞ

“Zirveden sıkıldım” ünlü popçu, Amerika’da Rita Ora, Dua Lipa ve Pharrell Williams gibi ünlü şarkıcıların çalışan DJ Diplo ile bir araya geldi. Diplo ile birlikte müzik çalışmalarına başlayan Aleyna Tilki, eğitiminin yanı sıra işine de yoğunlaşıyor. Genç popçu, yıllar öncesinde kafasına koyduğu ‘dünya starlığı’ hedefine doğru yürümek için özellikle Amerika’yı seçmişti.

Röportajlarında birbirinden ilginç açıklamalara imza atan Aleyna Tilki, sosyal medya paylaşımları ile de adeta beyin yakıyor. İddialı sözlerinin yanı sıra artık ‘Aleyna felsefesi’ olarak anılan anlaşılmazı zor sözleri yazan genç şarkıcı, kendisine has üslubu ve tavrıyla daha çok adından söz ettirecek gibi duruyor.